اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، براساس این قرارداد که دوشنبه شب منعقد شد، مقرر است «بنیاد برکت» و شرکت تعاونی « گلستان» با همکاری یکدیگر یک کارخانه ۶۸۰ تنی گلابگیری و عرقیات با اشتغال مستقیم ۲۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم ۲۰۰ نفر را راه اندازی کنند.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در مراسم عقد قرارداد احداث این کارخانه، حجم سرمایه گذاری در پروژه احداث کارخانه گلاب گیری میمه را چهار میلیارد و 300 میلیون تومان ارزیابی کرد و گفت: ۴۹ درصد از سهم آورده سرمایه سهم بنیاد برکت و ۵۱ درصد نیز بر عهده شرکت تعاونی گلستان میمه است.
وی مدت زمان اجرای این پروژه را 2 ساله اعلام کرد.
حسینعلی حاجی دلیگانی یکی از مشکلات بخش میمه را مهاجرت دانست و گفت: علت مهاجرت مردم بخش میمه به سایر نقاط، نداشتن درآمد کافی برای زندگی و بیکاری و عدم تولید ثروت است.
وی افزود: به همین منظور با همکاری اداره کشاورزی، منابع طبیعی و مردم یک تعاونی با هدف کشت صنعتی و با حضور اهالی میمه ایجاد شد و در مرحله اول ۱۳۴ هکتار زمین در مجاورت قنات «مزدآباد» و یک قنات دیگر به این تعاونی واگذار شد.
وی با بیان اینکه دو سال از زمان کشت در این زمین ها می گذرد، افزود: درحال حاضر این مزرعه به مرحله ثمر دهی محصول گل محمدی رسیده است و قرار شده تا کارخانه گلاب گیری و عرقیجات و اسانس های گیاهی در زمینی که بالاتر از شهر میمه و نرسیده به پمپ بنزین قرار دارد، احداث شود.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار بر استفاده از همه فرصت ها برای سرمایه گذاری در نقاط مختلف این شهرستان و ایجاد اشتغال تاکید کرد و افزود: آماده همکاری با صاحبان ایده در طرح های اشتغالزایی هستیم.
وی با دعوت از همه صاحبان ایده و مشتاقان برای ایجاد کسب و کار برای همکاری در زمینه اشتغالزایی افزود: ما آمادگی همکاری در این زمینه ها با همکاری بنیاد برکت را داریم تا در شهرها و روستاهای دیگر نیز کارهای مشارکتی با هدف ایجاد اشتغال صورت بگیرد.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار با تأکید بر حسن نیت بنیاد برکت از مشارکت در امور منتج به اشتغالزایی تصریح کرد: ما از شورای شهر و نخبگان شهرهای ' وزوان ' ، ' لایبید ' و سایر بخش های میمه ، مرکزی شاهین شهر و برخوار دعوت می کنیم تا این روند را در شهرها و روستاهای منطقه خودشان دنبال کنند و به فراخور شرایط و استفاده از ظرفیت های ممتاز خود در این مسیر گام بردارند.
میمه در 100 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد و دارای سه شهر به نام های میمه، وزوان و لای بید و هفت روستای واجد حد نصاب تشکیل شورا به نام های زیاد آباد، ازان، خسروآباد، ونداده، حسن رباط، لوشاب و موته است.
2093 ** خبرنگار و انتشاردهنده: اصغر دواتگر
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.