اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز پنجشنبه به نقل از سرهنگ' ستار خسروی' افزود: در پی وقوع سرقت هایی از منازل شهروندان در شهرستان های اصفهان، فلاورجان، نجف آباد ، خمینی شهر و مبارکه، تحقیقات برای دستگیری عوامل این سرقت ها در دستور کار ویژه کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد سارقان از افراد غیربومی و حرفه ای هستند که در قالب یک گروه تبهکاری با استفاده از خودروهای دارای پلاک جعلی به محل های سرقت مراجعه و با اطلاع از نبود ساکنان به روش دیوار روی و تراس روی اقدام به سرقت وجوه نقد و اموال با ارزش داخل منازل می کنند.
وی عنوان کرد: با شناسایی هویت متهمان اقدام های کارآگاهان برای دستگیری آنها متمرکز شد و سرانجام محل اختفای تعدادی از آنها در شهرستان های اصفهان و فلاورجان شناسایی و این افراد دستگیر شدند.
این مقام انتظامی ادامه داد: با دستگیری سارقان و اعترافات آنان باقی مانده اعضای این گروه نیز طی 2 عملیات همزمان در استان های گیلان و قزوین دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شدند.
سرهنگ خسروی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این سارقان 120 میلیون ریال وجه نقد و اموال مسروقه به ارزش 20 میلیارد ریال شامل طلاجات، نقره جات، ال سی دی و ال ای دی، لپ تاپ، ساعت مچی، گوشی تلفن همراه ، لوازم صوتی و تصویری و دیگر لوازم و اثاثیه منازل به همراه 2 دستگاه خودروی مسروقه کشف شد.
وی تصریح کرد: در این عملیات چهار مالخر و هشت سارق حرفه ای و سابقه دار که اغلب آنها معتاد به مواد مخدر و روانگردان بودند، دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به انهدام گروه های سارق منزل در پنج ماهه امسال از کاهش سه درصدی سرقت منزل در سطح استان خبر دادو
گفت: بیشتر سارقان منازل دستگیر شده غیر بومی هستند.
ت/7135 / 2093 ** خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون ** انتشار: اصغر دواتگر
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.