اخبار مرتبط

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: وزارت صنعت نسبت به پیگیری برای کاهش تعرفه و تامین حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد ظرفیت اسمی ورق آهن و مس، تولیدکنندگان میلگرد، لوله پروفیل و تولیدکنندگان اقدام خواهد کرد.

به گزارش  ایلنا  سید جواد ساداتی نژاد با اعلام این خبر در جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی  گفت: با حضور مسئولان وزارت صنعت، نمایندگان اتاق بازرگانی و نمایندگانی از شرکتهای صنایع مس ایران و فولاد موضوع سهمیه ورق مس برای کارخانه های مصرف کننده ورق و همچنین نحوه توزیع شمش فولاد برای کارخانجات میلگرد بررسی شد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت‌های فولاد کویر و دنیای مس کاشان در این نشست  گفت: در این جلسه مقرر شد تعرفه واردات شمش فولاد و کاتد مس کاهش یابد و وزارت صنعت تا حدود 60 الی 70 درصد ظرفیت اسمی ورق آهن و مس، تولیدکنندگان میلگرد، لوله پروفیل و تولیدکنندگان استفاده کننده از ورق مس اختصاص دهد تا کارخانجات تعطیل نشود.

وی با اشاره به بررسی میزان صادرات شمش فولاد و مس کاتد در نشست کمیسیون افزود: سیاست تقویت صنایع پایین دستی در صنعت باید پیگیری شود و شرایط ادامه کار، کارگران نیز فراهم شود.

دکتر ساداتی نژاد با تاکید بر حمایت ویژه از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی مجلس ادامه داد: باید با برنامه ریزی از خام فروشی جلوگیری شود بنابراین نباید مانع از کل صادرات فولاد شد و بازارهای جهانی را باید حفظ شد.

نامه ای با امضای سی نفر از نمایندگان در خصوص رفع مشکل تامین مواد اولیه صنایع فولادی 13 شرکت بزرگ کشور از جمله فولاد کویر خطاب به رئیس جمهور آماده و ارسال شد.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.