اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نیروهای عملیاتی و تیم های غواصی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ساعت 11 و 12 دقیقه امروز یکشنبه بدنبال تماسی با سامانه 125 مبنی بر یک حادثه غرق شدگی به انتهای خیابان فردوس اعزام شدند.
فرمانده این عملیات به خبرنگار ایرنا گفت: با تلاش غواصان سازمان آتش نشانی در همان لحظات اولیه حضور، جسد مردی جوان از آب بیرون کشیده شد و به کمک عوامل اورژانس تلاش فراوانی برای احیای او صورت گرفت که بی نتیجه بود.
آتشپاد سوم پاکدل افزود: برغم اینکه بارها به هموطنان هشدار داده شده است که از شنا در بستر رودخانه خودداری کنند، اما بازهم برخی افراد با بی توجهی، تن خود را به آب می سپارند و غرق می شوند.
مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی با بیان اینکه قطع تنفس و پر شدن ریه ها از آب علت مرگ در حوادث غرق شدگی است، اظهار امیدواری کرد تا با رعایت هشدارهای ایمنی توسط شهروندان، دیگر شاهد وقوع اینگونه حوادث تلخ نباشیم.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه حدود ساعت 11 امروز به اورژانس 115 اعلام و امداخواهی شد.
دکتر غفور راستین افزود: واحد امدادی اورژانس به همراه دو تکنسین به محل حادثه اعزام شد اما پس از خارج کردن جسم این جوان 20 ساله از آب با تلاش نیروهای آتش نشانی و بررسی بوسیله تکنسین های اورژانس، مرگ او محرز شد.
سخنگو و مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان نیز گفت: هنگامی که این حادثه به سامانه 125 اعلام و امدادخواهی شد تیم های دو ایستگاه شماره یک و هشت که به نیروها و تجهیزات امداد و نجات غواصی مجهزند، از دو سوی رودخانه به محل حادثه اعزام شدند اما برخلاف تلاش و سرعت عمل آنها، این جوان زنده از آب بیرون نیامد.
محمد شریعتی افزود: برخی افراد پس از قطع جریان آب در بستر زاینده رود تصور می کنند که دیگر شنا در رودخانه خطری ندارد اما امروز شاهد غرق شدن و فوت یکی از سه جوانی بودیم که اقدام به شنا در بستر زاینده رود کرده بودند.
وی ادامه داد: پشت سنگ بندها که بستر رودخانه عمیق تر و محل تجمع اشیای برنده و شاخ و برگ درختان است و حالت مردابی دارد برخلاف تصور همگانی، خطر شنا بیش از سایر مکان هاست و حتی شناگران حرفه ای نیز در این مکان ها دچار حادثه می شوند.
وی این محیط ها را حتی برای غواصان نیز خطرناک دانست و از شهروندان خواست با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارها از شنا کردن در زاینده رود حتی محل هایی که در ظاهر خطرناک به نظر نمی آیند، خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، خروجی آب از سد زاینده‌ رود 19 خرداد امسال کاهش یافت اما به گفته شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، جریان آب تا سد نکوآباد مبارکه، واقع در 50 کیلومتری جنوب غربی اصفهان همچنان ادامه دارد.
افزایش خروجی از دریچه های سد زاینده رود به منظور تامین آب کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان و آبیاری باغ های اطراف، از هفته دوم فروردین در اصفهان و بر اساس تصمیم کمیته پنج نفره شامل مدیرعامل آب منطقه ای استان، نماینده استاندار، فرماندار اصفهان، نماینده کشاورزان و نماینده جهاد کشاورزی صورت گرفت و آب در زاینده رود جاری شد.
گ/7135/ 6027 خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون - انتشاردهنده: شکراللهی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.