اخبار مرتبط

الف: اخبار ملی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** هدیه سفر حج بعثه رهبر معظم انقلاب به 'نرگس کلباسی' در صدر اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی قرار داشت. آرزوی نرگس کلباسی فعال اجتماعی، هنگام پخش برنامه ماه عسل‌ برآورده شد و بعثه مقام معظم رهبری یک سفرحج تمتع به وی هدیه داد. برنامه دوشنبه شب ماه عسل که به طور ضبط شده پخش شد با میزبانی خانم نرگس کلباسی اشتری روی آنتن شبکه سوم سیما رفت و کلباسی، در این برنامه گفت که آرزویش سفر به مکه و زیارت خانه خداست. روابط عمومی برنامه تلویزیونی ماه عسل نیز اعلام کرد که پس از آرزوی کلباسی برای سفر به حج تمتع، بعثه مقام معظم رهبری در تماس تلفنی با این برنامه یک سفر مکه مکرمه را به خانم کلباسی هدیه کرد. خانم کلباسی از بعثه رهبر معظم انقلاب اسلامی، بابت برآورده کردن آرزویش تشکر کرد.
*** شناسایی 33 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور نیز دیگر خبر سراسری مورد توجه بود. محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون در کشور 33 مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو شناسایی شده و متاسفانه 3 نفر بر اثر این بیماری در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و اصفهان جان خود را از دست داده اند.
*** تکذیب خبر درگذشت عطاء‌الله بهمنش نیز از اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی بود. در حالیکه برخی رسانه ها روز دوشنبه 15 خرداد خبر از درگذشت بهمنش، مفسر و گزارشگر قدیمی ورزشی دادند، منابع بیمارستان گاندی به خبرنگار ایرنا گفتند که عطاء الله بهمنش همچنان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان گاندی بستری است و وضعیت وی نگران کننده نیست.
*** اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و اعزام حجاج از 9 مرداد نیز از دیگر اخبار مورد توجه بود.

ب: اخبار محلی در فضای مجازی استان اصفهان:
*** غرق شدن جوان 23 ساله در زاینده رود در چادگان نیز از جمله اخبار محلی مورد توجه بود. جسد یک جوان 23 ساله اهل اصفهان توسط غواصان هلال احمر چادگان دوشنبه از رودخانه زاینده رود چادگان از آب بیرون کشیده شد. این جوان به علت عدم آشنایی به فنون شنا در رودخانه غرق شده و جان خود را ازدست داده است .
*** مقام دوم اصفهان در چک های برگشتی نیز دیگر خبر مورد توجه بود. بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی در اسفند ماه 1395 میزان چک‌های برگشتی در کل کشور در این مدت بالغ بر 1.4 میلیون فقره چک به مبلغی حدود 127 هزار میلیارد ریال بوده است که استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین و استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و مناطق آزاد کمترین چک برگشتی را داشته‌اند. براساس اعلام بانک مرکزی استان‌های تهران با 487 هزار و 300، اصفهان با 150 هزار و 200 و خراسان رضوی با 118 هزار و 200 فقره چک برگشتی بیشترین چک برگشتی را در اسفندماه سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند.
*** واژگونی پراید با 2 کشته در محور جندق - معلمان در شرق اصفهان نیز دیگر خبر مورد توجه بود. واژگونی خودروی سواری پراید در کیلومتر 8 جاده جندق به معلمان یکشنبه شب موجب کشته شدن 2 نفر و مصدومیت چهار تَن دیگر شد.
گ/301 / 6022 خبرنگار : آسیه معینی - انتشار دهنده : عمادی
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/esfahanirna

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.