اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه عمومی رزمایش بیت المقدس- 29، همزمان با آغاز مرحله نهایی رزمایش نزاجا، پهپاد مهاجر 2 ضمن پرواز بر فراز منطقه رزمایش به فیلمبرداری از مناطق گلوگاهی پرداخت و تصاویر و اطلاعات دریافتی را به صورت آنلاین (برخط) به مراکز فرماندهی و هدایت این رزمایش منتقل کرد.
همچنین از این پهپاد در تنظیم تیر توپخانه استفاده می‌شود.
پهپاد مهاجر 2، نمونه ارتقاء یافته پهپاد «سیراف» است که سال گذشته پهپاد سیراف در جریان رزمایش پیامبر اعظم-28 رونمایی شد.
رزمایش بیت المقدس 29 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه (سوم خرداد 96) همزمان با سی و پنجمین سالگرد فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آغاز شد.
امیر سرتیپ نوذر نعمتی فرمانده این رزمایش ساعت 09:00 صبح با حضور در قرارگاه عملیاتی بیت المقدس 29 و با رمز مقدس یا علی بن ابیطالب(ع) دستور آغاز این رزمایش را صادر کرد.
براساس این گزارش با صدور دستور آغاز رسمی رزمایش، یگان های پیاده، توپخانه، واکنش سریع، تیپ 65 نیروی مخصوص، پهپاد، بالگردهای هوانیروز با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش وارد منطقه برگزاری این رزمایش شدند.
همچنین یگان های زرهی و مکانیزه نیز با پشتیبانی آتش بالگردهای هوانیروز و توپخانه نیروی زمینی ارتش وارد منطقه رزمایش شدند که بعد از عملیات هلی برن توسط یگان های دشمن فرضی، یگان های زرهی و پیاده نیروی زمینی ارتش عملیات ضد هلی بر را به منظور پاکسازی منطقه آغاز کردند.
رزمایش بیت المقدس 29 با حضور تمام رسته های نیروی زمینی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت گروهی و در قالب دو گروه خودی و دشمن فرضی در حال انجام و برگزاری است.
انجام طرح ریزی های دو طرفه در مراحل تمرین شامل استقرار در منطقه پراکندگی، اجرای عملیات پدافند در سطح، طرح ریزی و اجرای عملیات مقابله با هلی برن دشمن، اجرای تک محدود شبانه و روزانه و اجرای عملیات ضد تروریستی از مهم ترین برنامه ها در اجرای این رزمایش بزرگ و تخصصی نظامی عنوان شده است.
35 سال پیش در روز سوم خردادژ 1361، خرمشهر قهرمان در جریان عملیات بیت ‌المقدس‌ پس از 578 روز اشغال از چنگال دژخمیان بعثی آزاد شد.
خرمشهر مقاوم که بعد از 34 روز پایداری و مقاومت در چهار آبان ماه 1359 به اشغال دشمن در آمده بود، پس از 578 روز (19ماه) در تاریخ سوم خرداد 1361 بار دیگر به آغوش میهن اسلامی بازگشت.
اجتمام (3)** 7029**1776/ 2093
خبرنگار: فرهاد شرف پور** انتشار: لیلا خطیب زاده * بازنشر: اصغر دواتگر

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.