اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه رزمایش بیت المقدس 29، در اجرای مرحله نهایی این رزمایش، دو فروند هواپیمای جنگنده اف 14 نیروهای مهاجم با پرواز در ارتفاع پست، پایگاه نظامی تیپ زرهی حاضر در منطقه را مورد هدف قرار دادند.
براساس این گزارش نیروهای پدافندی گروه خودی ، جهت مقابله با تک هوایی دشمن به اجرای آتش پرداختند.
به گزارش ایرنا ، رزمایش بیت المقدس 29 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه (سوم خرداد 96) همزمان با سی و پنجمین سالگرد فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور جاشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آغاز شد.
امیر سرتیپ نوذر نعمتی ، فرمانده رزمایش بیت المقدس 29 نیروی زمینی ارتش ساعت 09:00 صبح با حضور در قرارگاه عملیاتی بیت المقدس 29 و با رمز مقدس یا علی بن ابیطالب(ع) دستور آغاز این رزمایش را صادر کرد.
براساس این گزارش با صدور دستور آغاز رسمی این رزمایش یگان های پیاده، توپخانه، واکنش سریع، تیپ 65 نیروی مخصوص، پهپاد، بالگردهای هوانیروز با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش وارد منطقه برگزاری رزمایش شدند.
همچنین یگان های زرهی و مکانیزه نیز با پشتیبانی آتش بالگردهای هوانیروز و توپخانه نیروی زمینی ارتش وارد منطقه رزمایش شدند که بعد از عملیات هلی برن توسط یگان های دشمن فرضی، یگان های زرهی و پیاده نیروی زمینی ارتش عملیات ضد هلی بر را به منظور پاکسازی منطقه آغاز کردند.
رزمایش بیت المقدس 29 با حضور تمام رسته های نیروی زمینی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت گروهی و در قالب دو گروه خودی و دشمن فرضی در حال انجام و برگزاری است.
انجام طرح ریزی های دو طرفه در مراحل تمرین شامل استقرار در منطقه پراکندگی، اجرای عملیات پدافند در سطح، طرح ریزی و اجرای عملیات مقابله با هلی برن دشمن، اجرای تک محدود شبانه و روزانه و اجرای عملیات ضد تروریستی از مهم ترین برنامه ها در اجرای این رزمایش بزرگ و تخصصی نظامی عنوان شده است.
35 سال پیش در روز سوم خرداد 1361، خرمشهر قهرمان در جریان عملیات بیت ‌المقدس‌ پس از 578 روز اشغال از چنگال دژخمیان بعثی آزاد شد.
خرمشهر مقاوم که بعد از 34 روز پایداری و مقاومت در چهار آبان ماه 1359 به اشغال دشمن در آمده بود، پس از 578 روز (19ماه) در تاریخ سوم خرداد 1361 بار دیگر به آغوش میهن اسلامی بازگشت.
اجتمام** 7029 ** 1776/ 2093 * خبرنگار: فرهاد شرف پور ** انتشار: لیلا خطیب زاده * بازنشر: اصغر دواتگر

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.