اخبار مرتبط

الف: اخبار محلی در فضای مجازی استان اصفهان:
***سفر حسن روحانی در 24 اردیبهشت به اصفهان از مهمترین اخبار مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان در 24 ساعت گذشته بود.حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفرهای انتخاباتی خود یکشنبه هفته آینده 24 اردیبهشت برای دیدار با مردم به استان اصفهان سفر می کند.
*** افزایش حجم آب سد زاینده رود در پی بارندگی های اخیر نیز دیگر خبر مورد توجه بود.در پی بارندگی های بهاره،حجم آب سد زاینده رود در استان اصفهان به 400 میلیون مترمکعب رسید. معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان حجم آب این سد در ابتدای بهار را 360 میلیون مترمکعب بیان کرد و گفت: حجم سد آب ذخیره شده پشت این سد در مدت مشابه پارسال هم به همین میزان بوده است.
*** شکست تیم ذوب آهن در مقابل تیم الاهلی عربستان نیز دیگر خبر مورد توجه شبکه های اجتماعی بود. تیم ذوب آهن در این دیدار که در دوحه قطر برگزار شد در برابر الاهلی با دو گل شکست خورد و از صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا بازماند.
*** اعلام فهرست نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان نیز دیگر خبر محلی مورد توجه بود.نام 13 تن از نامزدهای انتخابات شورای شهر اصفهان در این فهرست به چشم می خورد هرچند به گفته برخی منابع خبری امکان تغییر این فهرست وجود دارد.همچنین برخی منابع خبری از معرفی یکی از نامزدهای انتخابات دور دوم مجلس در اصفهان بعنوان نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان خبر داده اند.

ب: اخبار ملی در فضای مجازی استان اصفهان:
***کشف اجساد تعداد دیگری از کارگران معدن یورت گلستان از مهمترین اخبار سراسری مورد توجه شبکه های اجتماعی اصفهان بود.در مجموع تاکنون پیکر 43 جان باخته حادثه انفجار معدن یورت پیدا شده است.پیش از این پیکر 22تن از جانباختگان این حادثه دلخراش از معدن خارج و پس از احراز هویت به خانواده ها تحویل شده بود و روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز پیکر 14 تن از معدنکاران خارج و به پزشکی قانونی برای احراز هویت منتقل شد.
***نامه رئیس مرکز پژوهش های مجلس به یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در باره 2 برابر شدن یارانه ها نیز از دیگر اخبار مورد توجه بود. رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه هرگونه پرداخت یارانه نیازمند تصویب مجلس است، گفت:اگر یارانه نقدی فقط بخواهد دو برابر شود و منابع آن از محل افزایش قیمت بنزین تامین شود، نرخ این فرآورده به حدود لیتری 3000 تومان افزایش خواهد یافت.
*** مسمومیت تعدادی از دانشجویان دانشگاه یزد بر اثر خوردن غذای سلف دانشگاه و پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس در برابر الوحده امارات با نتیجه 4 بر 2 نیز از دیگر اخبار سراسری مورد توجه بود.
گ/301/6027
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/esfahanirna

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.