اخبار مرتبط

فاطمه زهرا سیدان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی امروز سه شنبه توقف کوتاهی را در فعالیت سامانه های جوی خواهیم داشت و جو به نسبت آرام تر و پایدارتری را در سطح استان پیش بینی می شود.
سیدان با بیان اینکه بطور مجدد از فردا چهارشنبه بارش از مناطق غرب و جنوب غربی استان شروع می شود گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه در سراسر استان به تناوب با ناپایداری هایی به شکل افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید و شدید و بارش های باران مواجه خواهیم بود.
وی گفت: بارش های خوبی در سطح استان اصفهان انجام شد و در 24 ساعت گذشته از بیشتر مناطق استان بارش گزارش شد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت:بیشترین بارندگی 24 ساعت گذشته در استان در شهرستان خوانسار با 26.5 میلیمتر ثبت شد.
وی با اشاره به بارش 1.4 میلیمتر باران در کلانشهر اصفهان گفت: دمای هوای امروز صبح اصفهان به 12 درجه سانتیگراد رسید که نسبت به روز گذشته 2درجه کاهش پیدا کرد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه روند افزایش دمای هوای اصفهان تا روز پنجشنبه ادامه دارد گفت: دمای هوای روز گذشته اصفهان در گرمترین ساعات به 21 درجه سانتیگراد و در خنک ترین ساعات به 12 درجه سانتیگراد رسید.
وی گرمترین نقطه استان در 24 ساعت آینده را خور و بیابانک با 32 درجه سانتیگراد و خنک ترین نقطه استان را میمه با پنج درجه سانتیگراد عنوان کرد.
استان اصفهان واقع در مرکز فلات ایران بدلیل گستره زیاد شامل بخش‌های متعدد کوهستانی و جلگه‌ای و اقلیم چهارگانه آب و هوایی است.
استان اصفهان در زمره مناطق خشک و کم بارش منطقه میانی کشور محسوب می شود و در سال های اخیر با پدیده خشکسالی روبرو بوده است.
ت 7150 / 6022 خبرنگار: علی نعمانی - انتشار دهنده : عمادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.