اخبار مرتبط

دبیر اجرایی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در اصفهان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: این 2 گروه برای شرکت در مرحله منطقه ای مسابقات مذکور که در بین تیم های برگزیده استان های مرکزی و غربی کشور برگزار می شود، معرفی خواهند شد.
سیاووش گلشیری افزود: در مجموع نیز گروه دانشگاه اصفهان به سرپرستی کشفی آزاد به عنوان تیم برتر مرحله استانی مسابقات مناظره دانشجویان، معرفی شد.
وی خاطرنشان کرد: مرحله استانی ششمین دوره مسابقات مناظره های دانشجویان ایران در اصفهان از سری مسابقات نشان خواجه نصیر الدین طوسی چهارشنبه 13 اردیبهشت توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد.
وی با بیان اینکه هشت گروه 4 نفره از دانشگاه های مختلف استان اصفهان در این دوره از مسابقات شرکت کردند، اظهار کرد: این دانشجویان به مناظره درباره 6 گزاره از میان 140 گزاره مشخص شده در زمینه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و فلسفی و در مواضع موافق و مخالف پرداختند.
گلشیری اضافه کرد: برخی از این گزاره ها درباره طرح تحول سلامت، علوم انسانی و اخلاق و سیاست بود.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را تعمیق و ارتقای کرسی‌های نظریه ‌پردازی، نقد و مناظره در حوزه‌های دانشگاهی خواند و گفت: این دوره از مسابقات در سه مرحله استانی، منطقه‌ ای و کشوری برگزار می ‌شود.
مرحله نهایی و کشوری مسابقات ملی مناظره دانشجویی، پاییز امسال در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
سال گذشته در مجموع 440 تیم دانشجویی از سراسر کشور در پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان شرکت کردند که از این تعداد 64 تیم به مرحله منطقه ای و 16 تیم به مرحله کشوری صعود کردند و در نهایت در مرحله کشوری که آذر پارسال در دانشگاه تهران برگزار شد، تیمی از دانشگاه فردوسی مشهد، مقام نخست مسابقات و نشان خواجه نصیر الدین طوسی را کسب کرد.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی - انتشار دهنده : عمادی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.