اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری کاشان، حمیدرضا مومنیان در همایش آموزشی توجیهی نمایندگان فرماندار در شعبه های اخذ رای اظهار کرد: کاشان یکی از 11 شهر شاخص استان اصفهان است که انتخابات شورای اسلامی آن به صورت الکترونیکی برگزار می شود که برای رفاه و راحتی مردم آموزش های لازم باید در این زمینه ارائه شود.
وی الکترونیکی برگزار شدن پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کاشان را شاخصه انتخابات 29 اردیبهشت دانست و افزود: در نحوه برگزاری این نوع انتخابات فرایند سریع اخذ رای و تسهیل در شمارش آرا و عدم وجود رای باطله غیرموخذه را شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در جمهوری اسلامی سالانه یک انتخابات برگزار شده است، تصریح کرد: انتخابات از شاخصه های جمهوریت است و مردمی بودن و مردم سالاری دینی نظام یک کشور را نشان می دهد.
مومنیان با بیان اینکه منتسب کردن نامزدی خاص به مقام معظم رهبری جفا به نظام و رهبرانقلاب است، افزود: ایشان همیشه رای مردم را حق الناس می دانند و خودشان بارها به صورت علنی بیان کرده اند که در روند انتخابات از هیچ نامزد خاصی حمایت نمی کنند.
فرماندار کاشان گفت: انتخابات موضوع مهمی در نظام جمهوری اسلامی است که به مدد مردم و قانون پشتیبانی می شود و نتیجه آن در تحولات عرصه های داخلی و خارجی تاثیرگذار خواهد بود.
وی ادامه داد: کسانی که در شعبه های اخذ رای مسوولیت دارند با عشق و علاقه و دلبستگی به نظام و با تحمل سختی ها برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و سالم و با حضور حداکثری مردم تلاش می کنند.
مومنیان تاکید کرد: فضای انتخابات را فضای اطلاع رسانی شکل می دهد و دوره ایجاد هیجانات و شعارهای کاذب برای رای آوری گذشته است و مردم به خوبی دریافته اند باید به برنامه ها و توانمندی های نامزدها رای بدهند.
مومنیان با اشاره به برخی از شعارهای تبلیغاتی مبنی بر افزایش یارانه ها گفت: برخی برکدام محاسبات علمی و شاخص های اقتصادی از بالابردن رقم یارانه ها سخن می گویند در حالی که تصمیم گیری در مورد آن در حیطه اختیارات قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بطور همزمان 29 اردیبهشت امسال در کشور برگزار می شود.
7408/6136 * تنظیم کننده: یوسف صائب * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار شهرستان های شمال استان اصفهان در کانال تلگرام ایرنا کاشان:
* لینک های جستجو کانال: irnakashan / https://telegram.me/irnakashan@
*ایمیل: kashan@irna.ir

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.