اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر حیدرعلی عابدی سه شنبه شب در یک سخنرانی با عنوان 'بررسی عملکرد دولت یازدهم در حوزه بهداشت و سلامت ' در ستاد جوانان حسن روحانی در اصفهان برگزار شد، افزود: در دولت تدبیر و امید رضایت مندی مردم در موضوع درمان و سلامت افزایش پیدا کرده و امروزه مردم از لحاظ احساس امنیت سلامتی پیدا کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: امروزه در کشورمان هیچ بیمار بی بضاعتی پشت در بیمارستان ها نمی ماند و به غیر از افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند، نزدیک به 11 میلیون نفر نیز تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
عابدی اظهار کرد: در طول فعالیت دولت یازدهم بیمارستان های کشورمتحول شدند، از نظر تخت Iآی سی یو ما 4 سال پیش با کمبود مواجه بودیم، اما امروز با افتخار اعلام می کنیم که کمبودی وجود ندارد.
وی تصریح کرد: در دولت روحانی 20 هزار تخت به بیمارستان های کشور افزوده شده این در حالی است که طی 30 سال گذشته چنین افزایش چشمگیری وجود نداشت.
این نماینده مجلس گفت: اگر سال 1391 و پیش از آن را بررسی کنیم می بینیم که وضع سلامت مردم چگونه بود و و بیمارانی نظیر ام. اس و یا سرطان چه میزان با مشکلات عدیده ای روبرو بودند.
وی ادامه داد: مگر خانم دستجردی وزیر بهداشت دولت قبل اعلام نکرد که با ارز دارو، زین اسب وارد کرده اند و پس از آن برکنار شد؟ مگر امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شرع نمی گوید سلامت انسان ها در اولویت است؟ پس به چه دلیل دولت نهم و دهم با فروش نفت بشکه ای 100 دلار در حوزه سلامت گام مثبتی برنداشت.
عابدی درباره اولویت وزارت بهداشت برای ادامه کار، افزود: گسترش پزشک خانواده، تشکیل پرونده های الکترونیکی و تجهیز و افزایش بیمارستان های پیشرفته باید در دستور کار قرار گیرد.
وی برجام را یکی از مهمترین دلایل موفقیت طرح تحول سلامت دانست و گفت: اگر برجام نبود امروز خبری هم از طرح تحول نظام سلامت نبود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با قطع تحریم ها بسیاری از تجهیزات پزشکی و داروهای مورد نیاز وارد کشورمان شد و طرح تحول سلامت نیز با قوت پیش رفت.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خطاب به نامزدهایی که از افزایش یارانه صحبت می کنند، گفت: این اقدام بدون موافقت مجلس انجام شدنی نیست.
به گفته نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با شعار نمی توان مملکت را اداره کرد و نامزدهایی که این از افزایش یارانه سخن می گویند باید از آنان بپرسید از کدام منبع درآمد؟ آنان اصلا می دانند رئیس جمهوری تا چه حد اختیار دارد.
وی اضافه کرد: من به این دوستان توصیه می کنم حداقل یکسری به کمیسیون اقتصادی مجلس بزنند و بپرسند آیا چنین امکانی برای افزایش یارانه و شغل امکان پذیر است؟
وی افزود: کسی از افزایش یارانه ها ناراحت نمی شود بلکه همه خوشحال هم می شوند، اما افزایش یارانه باید بر اساس یک بودجه مشخص صورت بگیرد و برای دولت نیز یک بودجه مشخص وجود دارد که هزینه جاری و هزینه عمرانی نیز باید از این بودجه کم شود.
انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در 29 اردیبهشت امسال برگزار می شود.
در انتخابات ریاست جمهوری امسال حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، سید مصطفی آقا میرسلیم، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و سید مصطفی هاشمی طبا با یکدیگر رقابت می کنند.
ت / 6020 / خبرنگار: علیرضا حکیمیان

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.