اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا نیلفروشان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: فناوری های نوین می تواند بسیاری از مشکلات شهری را برطرف کند لذا مرکز فناوری های نوین شهرداری بمنظور رفع معضلات شهری با بهره گیری از فناوری های نوین در اصفهان از حدود دو سال پیش راه اندازی شد.
وی ادامه داد: فناوری های نوین نقش مهمی در کاهش ترددهای شهری، کاهش آلایندگی ها و افزایش رفاه مردم دارد.
رییس برگزاری سلسله نمایشگاه های باور در اصفهان گفت: هدف نمایشگاه های باور معرفی توانمندی های اصفهان در حوزه های مختلف به مردم و مسوولان شهر و استان است.
وی ادامه داد: استان اصفهان با 32هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا، دومین شهر علمی کشور و در حوزه فرهنگی و علمی دارای پیشینه ای چند صد ساله است.
نیلفروشان اظهار کرد: راه اندازی اولین شهرک تحقیقاتی و اولین کریدور علم و فناوری در اصفهان نشان از ظرفیت بالای این استان است.
وی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه باور در حوزه موتورها برقی گفت: 13 درصد از موتورسیکلت های کشور در اصفهان است بر همین اساس ضرورت داشت توانمندی های شهر در حوزه موتورهای برقی معرفی تا زمینه برای جایگزینی این مدل از موتورها بجای موتورسیکلت های بنزینی فراهم شود.
رییس برگزاری سلسله نمایشگاه های باور در اصفهان با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه باور در حوزه مدیریت بحران شهری گفت: در این نمایشگاه نیز توانمندی های شرکت های نظامی و غیرنظامی اصفهان در عرصه مدیریت بحران به نمایش گذاشته شد.
وی با بیان اینکه ششم اردیبهشت سومین نمایشگاه باور در حوزه بازی های رایانه ای و الکترونیکی راه اندازی می شود، گفت: در سال 2015، صنعت بازی های رایانه ای در جهان قریب 92 میلیارد دلار و در سال 2016 قریب یکصد میلیارد دلار فروش داشته است.
نیلفروشان ادامه داد: پیش بینی می شود این صنعت در سال 2017 بالغ بر 106 میلیارد دلار، در سال 2018 بالغ بر 113 میلیارد دلار و در سال 2019 بالغ بر 120 میلیارد دلار فروش داشته باشد.
وی با بیان اینکه امروز 60درصد از جمعیت کشور زیر 30 سال است و 67درصد جمعیت زیر 30 سال دانش آموز هستند، افزود: این مقدمات ما را به ضرورت حضور جدی و پر رنگ در عرصه بازی های رایانه ای وامی دارد.
مشاور شهردار اصفهان در حوزه فناوری های نوین اظهار کرد: بی شک باید جایگاه رقابتی خود را در عرصه بازی های الکترونیک و رایانه ای مبتنی بر توانمندی های داخلی بازآفرینی کنیم و از این فرصت ها نهایت بهره برداری را داشته باشیم.
بازی های کنسول، بازی‌های رایانه‌ای، بازی های رادیو الکترونیک و بازی‌های رباتیک، چهار زیر مجموعه کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیکی است.
سومین نمایشگاه از سلسله نمایشگاه های باور با عنوان 'اصفهان شهر فناور بازی های الکترونیکی' ششم اردیبهشت ماه در باغ غدیر اصفهان گشایش و تا هشتم این ماه ادامه خواهد یافت.
هدف از برگزاری این نمایشگاه ها ارتقای توان تولید و رونق حرفه ای بازی های رایانه است.
6027/7134
انتشار: شکراللهی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.