اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا دبیر بخش خوشنویسی کنگره محتشم کاشانی گفت: دراین نمایشگاه 70 تابلو خوشنویسی از 40 خطاط با خطهای شکسته، نسخ و ثلث در معرض عموم قرار گرفته است.
احمد خوش حساب اظهار کرد: در این نمایشگاه آثاری از استادان برجسته خوشنویسی ایران از جمله مجتبی ملک زاده، احمد عبدالرضایی، میرمحمدعلی میرمومنی، عباس متولی و سعید کاظمی در کنار اثر هنرمندان خوشنویس منطقه کاشان به نمایش گذاشته شده است.
وی ارائه و معرفی هنر قدسی خوشنویسی، ارتقای سطح کیفی این هنر و ایجاد رقابت صحیح بین هنرمندان با تولید و اجرای اثرهای فاخر از شعرهای محتشم و اعتبار بخشیدن به شعر پارسی به واسطه کاربردی بودن هنر خوشنویسی از هدفهای برپایی این نمایشگاه بیان کرد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی شده بود نمایشگاه با حضور غلامحسین امیرخانی چهره ماندگار هنر خوشنویسی ایران افتتاح شود که به علت کسالت نتوانست به کاشان سفر کند.
این نمایشگاه از بخش های نخستین کنگره بین المللی محتشم کاشانی با محوریت اشعاری از ترکیب بند عاشورایی توسط این هنرمندان خطاطی شده است.
این نمایشگاه تا بیستم اسفند امسال برای بازدید علاقه مندان دایر است.
کنگره بین المللی محتشم کاشانی با هدف بزرگداشت مقام این شاعر پرآوازه مرثیه سرای کشور با حضور شاعران، نویسندگان و فرهیخگان سراسر کشور و چند کشور خارجی به مدت دو روز در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار می شود.
برپایی نمایشگاه های «عکس هایی از جنس محتشم» و آثار خوشنویسان با موضوع «شعرهای محتشم» ، برگزاری همایش ملی شعر محتشم و شعر و ذکر، تجدید چاپ دیوان محتشم کاشانی و رونمایی از سردیس محتشم از جمله برنامه های جانبی کنگره بین المللی محتشم کاشانی است.
«کمال الدین علی محتشم کاشانی» اوایل قرن نهم هجری و همزمان با پادشاهی شاه تهماسب صفوی در کاشان چشم به جهان گشود و در ربیع الاول سال 996 درگذشت.
آرامگاه این شاعر مرثیه سرا در خیابان محتشم کاشان قرار دارد.
6136 / 6022 خبرنگار: یوسف صائب - انتشار دهنده : عمادی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.