اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری اصفهان در تالار کوثر این شهر افزود: این افراد با احتکار اجناس ، تقلب، توزیع دیر هنگام و گرفتن ارز دولتی و واردات نکردن کالا ، چوب لای اقتصاد کشور می گذارند.
وی اظهارداشت: این عده در شرایطی در جامعه ایجاد ناامیدی و نگرانی می کنند که دشمن از آن طرف فشارهای خود را به کشور وارد کرده است.
معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: ضرورت دارد با افرادی که به راحتی چوب لای چرخ تولید می گذارند و با ندادن مجوز و تسهیلات و ارز به تعهد خود عمل نمی کنند و تشدید فشار به مردم می پردازند بدون هیچ گذشتی برخورد کرد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: برخورد با این افراد که با ایجاد ناهنجاری، تظاهر به قانون شکنی و رفتارهای جسورانه و متحجرانه در زمین دشمن بازی می کنند نمی توان با زندان و شلاق برخورد کرد بلکه باید مجموعه کارهایی علیه آنها انجام شود.
وی اظهارداشت: ما نباید در مقابل این افراد در حال انفعال قرار گیریم زیرا اگر ما عقب نشینی کنیم آنها لحظه به لحظه جلوتر می آیند.
معاون اول قوه قضائیه بر حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تاکید کرد و گفت: برخی از هنجارشکنان به صراحت قانون شکنی می کنند و به تهدید و استهزاء پلیس و آمران به معروف می پردازند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات دستگاه قضایی، طولانی شدن رسیدگی به پرونده هاست گفت: مشورت کردن یکی از راه هایی است که می تواند روند رسیدگی را کوتاه تر کند زیرا بسیاری از موارد چند وجهی است و نیازمند مشورت با دیگران می باشد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای همچنین با تاکید بر فعالیت شوراهای حل اختلاف و انتخاب آنها از بین افراد صاحب نفوذ و صاحب کلام و ریش سفید گفت: باید در این شوراها سعی بر صلح و سازش 70 درصدی پرونده ها شود.
در پایان این مراسم محمدرضا حبیبی به عنوان رئیس کل دادگستری استان اصفهان معرفی شد.
پیش از این احمد خسروی وفا حدود ٦ سال رئیس کل دادگستری استان اصفهان بود.
/6022 / 6994
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.