اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، یوسف حسنی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نطنز با اشاره به تشکیل شورای سرمایه گذاری افزود: سختگیری در اعمال قوانین عامل اصلی سرمایه گریز بودن استان اصفهان و فراری دادن سرمایه گذاران است که در راستای تسهیل این شرایط شورای جدید شکل می گیرد.
وی بیان کرد: استعلام ها جهت سرمایه گذاری از این پس تنها در فرمانداری انجام می شود و بر اساس برنامه جدید، پاسخ استعلام ها و نامه نویسی ها نباید بیش از 10 روز به درازا بیانجامد.
فرماندار نطنز تصریح کرد: البته افرادی با عنوان سرمایه گذار هم در شهرستان هستند که با وجود برطرف کردن همه مانع ها و گرفتن مجوزها به کار اصلی نمی پردازند که باید رصد شود.
وی حفظ اشتغال را از مهمترین برنامه ها جهت رونق تولید در شهرستان نطنز دانست و در مورد تعطیلی شرکت نساجی بهار نطنز نیز گفت: از مدیر شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان جهت حل مشکلات این واحد عوت شده؛ مشکلات کارگران این کارخانه نیز قابل حل است.
حسنی در ادامه به اشاره به کاهش 33 درصدی آمار حادثه های رانندگی و صفر شدن آمار حادثه های رانندگی منجر به فوت در محورهای ارتباطی نطنز، از تلاش دستگاه های ذیربط از جمله نیروهای انتظامی، هلال احمر و اورژانس قدردانی کرد.

** رونق اقتصادی نیازمند ورود همه نیروها به میدان است
نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گفت: مشکلات اقتصادی کشور با حرف و شعار برطرف نشده و باید مردم و مسوولان در هنگام جنگ اقتصادی به جد مانند دوران انقلاب و دفاع مقدس وارد میدان شوند.
مرتضی صفاری نطنزی افزود: با وجود اینکه رونق اقتصادی دغدغه کشور بوده، با دشمنی رو به رو هستیم که با توجه به نظام پولی حاکم بر دنیا محور کار را فروپاشی اقتصادی و وارد کردن فشار بر مردم قرار داده اما تلاش ها در این راستا چنان که باید، نیست.
وی تاکید کرد: باید محکم تر و جدی تر وارد کار شویم و امروز که تقاضا برای کالاهای ایرانی افزایش یافته، اگر بخش تولید را فعالتر کنیم دیگر نیازی به اروپا و آمریکا نخواهیم داشت.
نماینده شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس لزوم کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را یادآور شد و ادامه داد: با افزایش تولیدات و توسعه بخش صنعت می توان بحث فروش نفت را کنار گذاشت و ما همین امروز هم در صدد کنار گذاشتن نفت به عنوان رکن اصلی تامین اقتصاد کشور هستیم.
وی تعطیلی واحدهای تولیدی و جذب نکردن سرمایه گذاران را از مهمترین مشکلات شهرستان نطنز برشمرد و گفت: در محدوده شهرستان برخی واحدهای تولیدی برای راه اندازی مشکلاتی دارند که از جمله سختگیری های بیهوده و نبود انعطاف لازم در اداره ها می باشد که با تمهید لازم نباید آنها را به حال خود رها کنیم.
صفاری نطنزی اضافه کرد: خوشبختانه تا امروز کمک های دولتی به شهرستان مناسب بوده و نقطه ضعف اصلی متوجه عملکرد ضعیف مسوولان اداره ها است.
وی در ادامه نیز تشریح کرد: عملکرد آمریکا در برابر سپاه موجب همبستگی شد و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طرح خوبی جهت حمایت از سپاه پاسداران داد که می تواند درسی فراموش نشدنی برای فرماندهی ارتش آمریکا در غرب آسیا باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: مساله تحریم سپاه پدیده فرخنده ای در ابتدای سال جاری بود که در نهایت به همبستگی نیروهای سیاسی کشور با یکدیگر منجر شد.

** مسوولان راه را برای سرمایه گذاری در شهرستان ها باز بگذارند
امام جمعه نطنز نیز در این جلسه بیان کرد: باید زمینه فعالیت سرمایه گذاران در شهرستان نطنز در سال رونق تولید به هر شکل ممکن باز باشد.
حجت الاسلام روح الله امینی اضافه کرد: سال رونق اقتصادی باید سالی متفاوت باشد که همه مسوولان نظام آنچه در شان آن است انجام دهند و لازمه این مهم تدبیر و همگرایی است.
وی تاکید کرد: شعار نویسی، سخنرانی و جلسه ها نمی تواند پاسخگوی تحقق شعار سال باشد و امروز باید دور از سیاسی بازی ها و مچ گیری ها وارد عمل شده و واحدهای تولیدی مانند کارخانه بهار نطنز را دریابند.
امام جمعه نطنز بر لزوم همکاری همه جانبه با سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: اداره ها نیز باید مسائل شهرستان را کارشناسی کرده و اجازه ندهند در اداره های کل برخی مسائل نادیده گرفته شود.
وی تصریح کرد: سوای دایره مسوولیت اجتماعی، هر یک از مدیران باید حواسشان متوجه برزخ و قیامت هم باشد زیرا همه راه های دور زدن عدالت در این دنیا وجود دارد اما در قیامت مسدود خواهد شد.
شهرستان 47 هزار نفری نطنز در فاصله نزدیک به 125 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
8123
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.