اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، خانه جوان کاشان بر اساس تفاهم نامه ای بین اداره ورزش و جوانان و جمعیت هلال احمر شهرستان در ساختمانی با زیربنای 200 مترمربع راه اندازی شده و یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای تجهیز آن تخصیص یافته است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در حاشیه آیین بهره برداری از این مجموعه در جمع خبرنگاران کاشان گفت: این خطه جوانان خوب و ظرفیت های فراوانی داشته، از تشکل های خوبی برخوردار است و با توجه به اینکه خانه های جوان جزو اولویت های وزارتخانه بود، خانه جوانی هم که در حال ساخت می باشد به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
محمدمهدی تندگویان افزود: خانه جوان هم اکنون در همه مراکز استانی فعال است و تا پایان دولت تدبیر و امید نیز خانه جوان در نیمی از شهرستان های کشور راه اندازی خواهد شد.
وی بیان کرد: کمتر از 10 خانه جوان در ابتدای کار دولت در کشور داشتیم که امروز به 90 باب رسیده و تا چند ماه آینده نیز بیش از 50 خانه جوان در نقاط مختلف کشور به بهره برداری می رسد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در حوزه برنامه و سیاستگذاری تشکل های مردم نهاد جوانان در کشور الگوهای اشتغالزایی ترویج و در بحث آسیب های اجتماعی هم کار می کنیم تا با کمک خود جوانان مسائل مدیریت و برطرف شود.
وی با اشاره به تامین یکهزار و 300 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی در سال گذشته عنوان کرد: شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان اشتغالزایی نیست و در بحث ساماندهی باید کار کند اما خود مستقیم به موضوع ورود کرد و همین هفته طرح های اشتغالزایی اصفهان به صورت ارتباط تصویری از راه دور رونمایی شد.
تندگویان یادآور شد: طرح های مرتبط با راه اندازی سمن ها پس از بررسی، تصویب و پرداخت تسهیلات فعالیت و اشتغال را آغاز کردند چنانکه در 6 ماهه آغاز طرح 2 هزار اشتغال مستقیم با همین اعتباری محدود ایجاد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: اگر دولت بتواند امسال نیز کمک کرده و بتوانیم سقف اعتبارات را دو تا سه برابر افزایش دهیم، به همین میزان تولید اشتغال ما افزایش می یابد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: ایجاد اشتغال با ظرفیت سازمان های مردم نهاد الگوی مناسبی است که امید می رود سایر وزارتخانه ها برخوردار از اعتبارهای کلان مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا صنعت، معدن و تجارت به این سمت آمده و از این الگو استفاده کنند تا تحولی در حوزه اشتغال روی دهد.
وی افزود: بسیاری از تشکل های ما در بحث های کمک به زنان سرپرست خانوار، اعتیاد، کودکان کار و سایر موضوع های مرتبط با آسیب های اجتماعی را ساماندهی و مدیریت می کنند و با این کمک ها امید می رود که دستاوردها روزافزون شود.
تندگویان همچنین به جوانان به ویژه در استان اصفهان و کاشان توصیه کرد که به سمت تشکل های مردم نهاد بیایند.
وی تشریح کرد: سامانه ای در وزارت ورزش و جوانان آماده برای ثبت است و در خود استان نیز علاقه مندان می توانند به سامانه مراجعه و مشخصات را ثبت کنند تا اعتبارنامه برای انجام کار دریافت کنند و تشکل شکل بگیرد تا بتوانند با هر موضوع و ایده ای که مد نظر دارند، وارد بازار کار تشکل های مردم نهاد حوزه جوانان شوند.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در ادامه نیز با اشاره به 11 شعبان زادروز حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اضافه کرد: به این مناسب در کشور نزدیک 9 هزار برنامه اجرا می شود که البته از سال گذشته به دلیل گستردگی کار تبدیل به ماه جوان شده و امسال نیز رویکرد کمک و گلریزان برای سیل زدگان و تامین نیروی انسانی مورد نیاز استان های آسیب دیده هم ابلاغ شده تا در کنار برنامه هایی مانند برپایی نمایشگاه ها، برگزاری جشنواره ها، کارگاه های آموزشی، اردو، مشاورین دفاتر ازدواج به اجرا درآید.
11 شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) روز جوان نامگذاری شده است.
6136/8123
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.