اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز سه شنبه در جلسه تصمیم گیری درخصوص تکمیل مرحله یک باغ موزه دفاع مقدس افزود: در وزارت راه و شهرسازی سابق برای جبران کمبود اعتبار این موزه زمینی برای فروش و کمک مالی در نظر گرفته شد.
وی این باغ موزه را طرح بسیار ارزشمند و مهم فرهنگی برشمرد و اظهارداشت: مشکل عمده تکمیل این موزه نداشتن اعتبار است که در وزارت راه و شهرسازی سابق برای جبران این کمبود زمینی برای فروش و کمک مالی به این باغ موزه در نظر گرفته شد.
استاندار اصفهان ادامه داد : در همین راستا اداره مسکن و شهرسازی براساس دستو وزارت وقت قصد اعطای زمین را داشتند که با توجه به اینکه زمین کاربری مسکونی دارد احتمال مشکلات متعدد دیگر وجود دارد.
وی ادامه داد: در صورت تکمیل مرحله اول باغ موزه دفاع مقدس تجهیزات و منابع مختلف تامین شده به بازدید عموم رسیده و فرهنگ شهدا و زمان دفاع مقدس به نسل های آتی انتقال می یابد در غیر این صورت دستگاه ها و تجهیزات خریداری شده غیر قابل استفاده می ماند.
رضایی تاکید کرد: سرمایه گذاری ها باید اجرایی و استفاده شود زیرا اگر استفاده نشود سرمایه ها و منابعی و تجهیزاتی که در گذشته تامین شده با سرمایه های جدید هم خوانی ندارد.
استاندار اصفهان در بازدید خود که اواخر سال گذشته از باغ موزه دفاع مقدس داشت به نمایش گذاشتن اثرها و ارزشهای دفاع مقدس برای مردم را از ویژگی های این موزه دانست و افزود: هر اقدامی علاوه بر دارا بودن اهداف اصلی چندین هدف فرعی هم دارد که یکی از آن تاثیرگذاری بر جذب گردشگر است.
وی گفت: همچنین این موزه مساله، جایگاه و ارزش های دفاع مقدس را به نسل جدید پیوند می دهد تا این حماسه ها در اذهان ملت پایدار بماند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس اصفهان گفت: پس از 2 سال که احداث باغ موزه دفاع مقدس متوقف بود نیازمندی ها و تامین اعتبارات را به استاندار وقت اعلام کردیم و تفاهم نامه ای منعقد و قرار شد که دولت زمینی برای احداث این موزه در نظر بگیرد و این موزه احداث، تکمیل و تحهیز شود.
سردار مجتبی شیروانیان بیان کرد: براساس اقدامات انجام شده به مرحله ای رسیدیم که منابع با توجه به مشکلات دولت به صورت کافی تزریق نشد.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت ها بر روند تکمیل این موزه تاثیرگذار بود، خاطرنشان کرد: مطالبه مردم و جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی تکمیل و بهره برداری باغ موزه دفاع مقدس است که تکمیل نشده این باغ موزه پس از گذشت 22 سال از جمله نگرانی های مطالبه گران است.
به گزارش ایرنا، مرحله اول گام اول موزه دفاع مقدس استان اصفهان بهمن سال گذشته همزمان با دهه فجر توسط رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
مرحله اول این موزه هشت هزار مترمربع مساحت دارد و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مرحله اول موزه دفاع مقدس استان 250 میلیارد ریال است.
کلنگ این باغ موزه در سال 76 به زمین زده شد ولی با تغییرات دولت ها از نیمه دوم سال 89 کار ساخت و ساز این موزه تعطیل شد.
حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و مقاومت، بیان رشادت ها و ایثار رزمندگان ، معرفی و تبیین نقش و سیره شهدا و ایثارگران و خانواده آنان، تبیین نقش و عملکرد نیروهای مسلح از مهمترین اهداف احداث مجموعه فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس است.
استان اصفهان در دوران دفاع مقدس 23 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
9913/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.