اخبار مرتبط

منصور شیشه فروش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کمک ها با ارزش 60 میلیارد ریال در اختیار ستاد معین اصفهان در اهواز قرار می گیرد و سپس با کمک نیروهای جمعیت هلال احمر و فرمانداری آن شهرستان بین مردم سیل زده خوزستان توزیع می شود.
وی محموله کمک های مردمی را شامل 40 تن برنج، 2 کامیون آرد، 12 هزار بطری آب معدنی، چهار تن گوشت قرمز، هفت هزار مترمربع موکت، 2 هزار دست لباس مردانه و زنانه، سویا، لوازم بهداشتی و شوینده، بیسکوییت، روغن، پلاستیک، گونی، حبوبات، قند و شکر، چادر مسافرتی، زیرانداز، لباس بچه و برشمرد.
مدیرکل مدیریت بحران اصفهان ادامه داد : با توجه به اینکه اصفهان معین استان خوزستان است به این منظور ستاد مربوطه در شهر اهواز دایر و به خدمات رسانی به مردم آسیب دیده خوزستان می پردازد.
وی یادآور شد: اکنون با بهره گیری از 150 دستگاه انواع ماشین آلات پمپ آب کش، لجن کش، لودر، بولدوزر، کامیون و خودروهای سبک و سنگین از 16 شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها به مردم خوزستان خدمات رسانی می شود.
شیشه فروش از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت را شامل عملیات استحکام بخشی رودخانه کارون، ایجاد سیل بند، کمک به اسکان موقت آسیب دیدگان از سیل، توزیع مواد غذایی ذکر کرد.
وی یادآور شد: از هفته پیش تاکنون همچنان و بطور مستمر ارسال تجهیزات و کمک های امدادی مردم، دستگاه ها و سازمان های استان به مناطق سیل زده کشور به ویژه استان های لرستان وخوزستان ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، سیلاب مهیب و طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون سبب آبگرفتگی مناطق وسیعی از شهرهای دشت آزادگان، شوش ، شوشتر(شعیبیه)، حمیدیه، بستان و بخش های الهایی و اسماعیلیه اهواز شده است.
بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شمال، مرکز، غرب و جنوب خوزستان دچار آبگرفتگی شده است و بیش از 400هزار نفر در معرض سیلاب طغیانگر قرار گرفته اند.
بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان 152 تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده است. همچنین تاکنون 47 اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان ایجاد شده است و 30 هزار و 400 نفر در این اردوگاه ها اسکان داده شده اند.
وزارت کشور روز شنبه 17 فروردین اعلام کرد: نظر به حجم و گستردگی خسارات وارده به استان‌های متاثر از سیل و بویژه خوزستان و استمرار وضعیت فوق العاده بمنظور امداد رسانی فوری و مستمر پنج استان ملزم شدند جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران را بدون فوت وقت برگزار کنند.
بر این اساس، استان های تهران، البرز، اصفهان، فارس و کرمان نسبت به گسیل و ارسال امکانات، تجهیزات، ماشین آلات، مواد غذایی و مایحتاج عمومی و در صورت لزوم اعزام افراد متخصص به استان خوزستان اقدام می کنند.
/6026/6994
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.