اخبار مرتبط

منصور شیشه فروش روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: مسئولیت امدادرسانی برای جلوگیری و مهار سیلاب در شهرستان اهواز به اصفهان واگذار شده است و نیروهای اعزامی از استان در حال فعالیت برای پیشگیری از سیلاب در این شهرستان هستند.
وی افزود: ستاد معین استانداری اصفهان مستقر در اهواز در اولین گام اقدام به استحکام بخشی دیواره رودخانه کارون در مناطق سه و پنج شهر این شهر نمود.
وی اضافه کرد: شب گذشته یک دستگاه خودرو تریلر حامل 2 هزار و 188 تخته چادر مسافرتی از سوی جمعیت هلال احمر استان اصفهان به خوزستان ارسال شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: شب گذشته همچنین 45 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین شامل کامیون، بلدوزر و بیل مکانیکی برای امدادرسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان به اهواز ارسال شد.
وی ادامه داد: 16 دستگاه خودرو کمپرس، سه دستگاه بیل مکانیکی، 2 دستگاه تانکر آب رسانی و 2 دستگاه خودرو سوخت رسان، چند دستگاه جراثقیل و 6 دستگاه خودرو سواری از سوی ارگان های تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مستقر در استان اصفهان به خوزستان اعزام شدند.
شیشه فروش با اشاره به نشست شب گذشته خیران اصفهان با استاندار اظهارداشت: در این نشست مقرر شد خیران استان اصفهان 14 کامیون حامل اجناس مورد نیاز سیل زدگان را به مناطق سیل زده در استان های گلستان، خرم آباد و خوزستان تهیه و ارسال کنند.
وی افزود: شب گذشته پنج دستگاه آمبولانس به همراه 10 نفر از تکنسین های اورژانس اصفهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای امدادرسانی به هموطنان سیل زده به خوزستان اعزام شدند.
مدیرکل بحران استانداری اصفهان افزود: طی هشت روز گذشته نیروهای کمیته بحران اداره کل راهداری این استان با 26 دستگاه و ماشین آلات راهداری توانستند 20 کیلومتر از مسیرهای شهر معمولان و پلدختر را بازگشایی کنند.
وی با بیان اینکه اکنون تیم های امدادی و مدیریت بحران استان اصفهان در سه جبهه مشغول امدادرسانی به هموطنان سیل زده هستند، گفت: 150 نفر از نیروهای بسیج سازندگی این استان در شهرستان آق قلا و 200 نفر از نیروهای سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان در شهرستان الیگودرز مشغول امداد رسانی به هموطنان سیل زده هستند.
شیشه فروش اضافه کرد: همچنین 50 نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر استان اصفهان در شهرستان پلدختر مستقر هستند و 50 نفر از مهندسان بنیاد مسکن استان همراه با 100 دستگاه خودرو سنگین در حال بازگشایی معابر این شهرستان می باشند.
وی با اشاره به اینکه 350 نفر از نیروهای پشتیبانی و مهندسی ارتش از استان اصفهان در شهرستان پلدختر مشغول امداد رسانی به سیل زدگان هستند، اظهارداشت: بیش از 200 سورتی پرواز توسط 2 فروند بالگرد هوانیروز اصفهان اعزامی به پلدختر انجام شده است که بوسیله آنها بیش از یک هزار نفر از هموطنان سیل زده به مناطق امن منتقل و بیش از 70 هزار کیلوگرم بار و مواد مورد نیاز هموطنان سیل زده جابه جا شده است.
به گزارش ایرنا سیلاب مهیب و طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون سبب آبگرفتگی مناطق وسیعی از شهرهای دشت آزادگان، شوش ، شوشتر(شعیبیه)، حمیدیه، بستان و بخش های الهایی و اسماعیلیه اهواز شده است.
بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شمال، مرکز، غرب و جنوب خوزستان دچار آبگرفتگی شده است و بیش از 400هزار نفر در معرض سیلاب طغیانگر قرار گرفته اند.
بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان 152 تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده است. همچنین تاکنون 47 اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان ایجاد شده است و 30 هزار و 400 نفر در این اردوگاه ها اسکان داده شده اند.
خاطرنشان می شود وزارت کشور روز شنبه 17 فروردین اعلام کرد: نظر به حجم و گستردگی خسارات وارده به استان‌های متاثر از سیل و بویژه خوزستان و استمرار وضعیت فوق العاده بمنظور امداد رسانی فوری و مستمر پنج استان ملزم شدند جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران را بدون فوت وقت برگزار کنند.
بر این اساس، استان های تهران، البرز، اصفهان، فارس و کرمان نسبت به گسیل و ارسال امکانات، تجهیزات، ماشین آلات، مواد غذایی و مایحتاج عمومی و در صورت لزوم اعزام افراد متخصص به استان خوزستان اقدام می کنند.
2093 / 6022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.