اخبار مرتبط

محمود مدنیان محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه تعطیلات نوروزی سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
وی اظهارداشت: بیشتر این مسافران از مکان های تاریخی خانه تاریخی فاطمی، موزه مردم شناس کویر نایین، مسجد جامع، حمام پنجاهه ، آسیاب ریگاره، نارین قلعه و امامزاده سلطان سید علی(ع) و بازار تاریخی نایین دیدن کردند.
مدنیان با اشاره به این که 10 هزار بروشور گردشگری معرفی بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری منطقه بین مسافران توزیع شد، گفت: دست کم 64 هزار نفر در مدت یاد شده در هتل ها، اقامتگاه های بومگردی اسکان یافتنند که نسبت به سال گذشته 31 درصد افزایش دارد.
مهدوی نژاد رییس آموزش پرورش نایین گفت: 33 هزار نفر در مدارس شهرستان نایین اسکان یافتند که نسبت به سال گذشته 56 درصد افزایش داشته است.
نایین افزون بر یکهزار و 200 اثر تاریخی و گردشگری دارد. این شهرستان در 140 کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.
به گفته مسوولان امر مسافران نوروزی استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 14 درصد بیشتر شدند که یکی از دلایل اصلی آن بازگشایی زاینده رود بود.
شمار مسافران نوروزی اصفهان 14 درصد افزایش داشت
2 میلیون و 871 هزار و 921 مسافر در ایام عید امسال در استان اقامت کردند که 50 درصد این آمار مربوط به کلانشهر اصفهان و نیمی از آن مربوط به سایر شهرستان هاست.
6 میلیون و 956 هزار و 245 گردشگر در این روزها از آثار تاریخی، گردشگری و فرهنگی استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد رشد داشت.
/6026/ 7136
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.