اخبار مرتبط

فریدون الهیاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 2 میلیون و 871 هزار و 921 مسافر در ایام عید امسال در استان اقامت کردند که 50 درصد این آمار مربوط به کلانشهر اصفهان و نیمی از آن مربوط به سایر شهرستان هاست.
وی ادامه داد: 6 میلیون و 956 هزار و 245 گردشگر در این روزها از آثار تاریخی، گردشگری و فرهنگی منطقه بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد رشد داشت.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان اصفهان اضافه کرد: میهمانان نوروزی پس از اصفهان، در خور و بیابانک، کاشان، شهرضا و نطنز بیشترین اقامت را داشتند.
الهیاری خاطرنشان کرد: رتبه بندی ها نشان می دهد که میدان نقش جهان، سی و سه پل، باغ فین کاشان، چهلستون و عمارت عالی قاپو به ترتیب بیش از سایر اماکن تاریخی با استقبال گردشگران مواجه بود.
وی با اشاره به بارندگی های شدید در کشور و وقوع سیلاب در بسیاری از شهرها، تصریح کرد: با توجه به بازگشایی زاینده رود پیش بینی می کردیم که میزان مسافران این خطه 30 درصد بیشتر شوند اما سیلاب ها باعث کاهش سفرهای نوروزی در سراسر ایران شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهارداشت: پیش از آغاز تعطیلات و با توجه به بازگشایی زاینده رود و احتمال افزایش شمار گردشگران، تمهیداتی صورت گرفت تا بیش از 400 هزار نفر در شبانه روز بتوانند در این منطقه اسکان یابند و با وجود بارشها مشکلی در این خصوص رخ نداد.
به گزارش ایرنا، استان اصفهان جدا از تنوع زیست محیطی و اقلیمی با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های 'وزوان' ،'مزدآباد' و 'مون' به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران خارجی و داخلی بویژه در ایام نوروز است.
همچنین در استان اصفهان بیش از 600 خانه تاریخی وجود دارد که بیش از نیمی از آنها در شهر اصفهان قرار دارد.
6020/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.