اخبار مرتبط

سید محمد میرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بازگشایی مدارس از شنبه هفته آینده باید برای انتقال این خانواده ها به مکان دیگری تصمیم گیری خواهد شد.
وی با اشاره به افزایش 21 درصدی مسافران نوروزی در ستادهای اسکان فرهنگیان استان اصفهان گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در مجموع حدود 172 هزار خانوار در استان پذیرش و اسکان داده شدند.
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه ضریب ماندگاری مسافران نوروزی در اصفهان سه شب بوده است افزود: در مجموع مدارس اصفهان دراین مدت پذیرای حدود 624 هزار نفر بوده است.
وی یادآور شد: امسال فعالیت ستاد اسکان تا 15 فروردین ماه ادامه دارد و این در حالیست که در سال های گذشته آخرین روز کاری ستاد تا 12 فروردین تعریف شده بود.
میرپور با اشاره به فعالیت 43 ستاد اسکان در استان که 6 ستاد در شهر اصفهان دایر است افزود:
بیشترین میزان پذیرش مسافر در شهر اصفهان و سپس شهرستان کاشان صورت گرفته است.
وی اظهارداشت: پیش از شروع تعطیلات با تشکیل ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان، 12هزار کلاس در قالب یکهزار و 270 مدرسه در استان برای اسکان مسافران و مهمانان فرهنگی در ایام نوروز اختصاص یافت.
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان خاطرنشان کرد : از این تعداد بیش از 700 مدرسه در کلانشهر اصفهان برای میزبانی از مسافران فرهنگی در ایام نوروز در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه ستادهای اسکان مسافران نوروزی بصورت شبانه روزی پذیرای مسافران خواهند بود، گفت: خانه های معلم با امکانات رفاهی مطلوب آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.
میرپور با تاکید بر این که ارائه خدمات به فرهنگیان وظیفه اصلی این ستاد گفت : ارائه خدمات به سایر مهمانان نوروزی تنها به درخواست ستاد اسکان و در ایام پیک سفر انجام می شود.
سال گذشته فرهنگیان از حدود 83 درصد ظرفیت ستاد اسکان استفاده کردند و کارمندان دولتی 15 درصد و حدود 2 تا 3 درصد استفاده کنندگان از خدمات اسکان افراد متفرفه و آزاد بودند.
سال گذشته از مجموع بالغ بر 478 هزار مسافر نوروزی، حدود 133 هزار خانواده فرهنگی در یکهزار و 260 مدرسه در استان اصفهان اسکان یافتند.
استان اصفهان با برخورداری از22 هزار اثر تاریخی و فرهنگی و سایر جاذبه های گردشگری از مناطق گردشگر پذیر ایران است.
6994/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.