اخبار مرتبط

منصور شیشه فروش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در پی بارش های سنگین روز گذشته حجم سد زاینده رود در زمان حاضر به 313 میلیون متر مکعب افزایش یافته است و انتظار می رود این حجم در روزهای آینده افزایش یابد.
وی میزان آب ورودی به این سد را 417 متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن را 10 متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد و افزود : قرار است امشب خروجی این سد افزایش یابد.
در حالی که حسن ساسانی معاون بهره برداری آب منطقه ای اصفهان هشتم فروردین در گفت و گو با ایرنا میزان آب ذخیره شده در سد زاینده رود را 235 میلیون مترمکعب و میزان ورودی این سد را 225 و خروجی آن را 10.5 مترمکعب بر ثانیه اعلام کرده بود.
سد زاینده رود به عنوان یکی از اصلی ترین سدهای مرکز کشور در سال 1349 با ظرفیت 1.4 میلیارد مترمکعب بهره برداری شد، این سد قوسی شکل در110 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

*** میزان بارش ها در کوهرنگ در مقایسه با سال گذشته افزایش یافت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این گفت و گو میزان بارش های روز گذشته در کوهرنگ مهمترین سرشاخه زاینده رود را 9 میلی متر اعلام کرد و افزود: از اول سال آبی جاری تاکنون میزان بارش های این سرشاخه زاینده رود به یک هزار و 920 میلی متر افزایش یافته است.
در سال آبی گذشته ( مهر 96 تا مهر 97 ) در کوهرنگ 500 میلی متر بارش انجام شد.
وی ارتفاع برف در این منطقه را 70 سانتی متر اعلام کرد.

** بزرگراه قم - کاشان بازگشایی شد
شیشه فروش همچنین از بازگشایی محور قم - کاشان در بامداد امروز خبر داد و افزود: این محور به دلیل احتمال جاری شدن سیل از عصر گذشته مسدود شده بود اما پس از اطمینان از جاری نشدن سیل در آن، بامداد امروز بازگشایی شد.
/6026/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.