اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی اکبر مرتضایی قهرودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مجموعه جهانی باغ فین کاشان با 125 هزار نفر بازدید کننده در این مدت در صدر اثرهای تاریخی استان اصفهان قرار گرفت.
وی میزان اقامت گردشگران نوروزی در اقامتگاه های کاشان را 120 هزار نفر برشمرد و بیان کرد: برای رفاه حال مسافران نوروزی 11 پارکینگ در محدوده مکان های تاریخی شهر با ظرفیت 10 هزار دستگاه خودرو در نظر گرفته شده است.
فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: برای اسکان گردشگران نوروزی در این شهرستان افزون بر 110 باب مدرسه با ظرفیت پنج هزار نفر، پارک ها و 120 خانه، 40 حسینیه، 2 کمپ و 2 ورزشگاه با ظرفیت پذیرش در مجموع 100 هزار نفر برای شرایط نامساعد جوی پیش بینی شده بود.
وی در ادامه به فعالیت 18 گشت مشترک تعزیرات حکومتی، اتحادیه اصناف و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای نظارت بر اصناف و قیمت ها اشاره و تصریح کرد: افزون بر افزایش گشت های نامحسوس پلیس و تمهیدات امنیتی، 6 ایستگاه سلامت و امنیت نیز در کاشان راه اندازی شده است.
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر کاشان نیز گفت: با هدف ارایه توضیحات درست و جامع به مسافران نوروزی، 70 راهنمای گردشگری آموزش دیده در بناهای تاریخی این شهرستان از جمله باغ موزه فین، تپه های سیلک، حمام تاریخی سلطان امیر احمد، مسجد آقابزرگ و خانه های تاریخی طباطبایی ها، عباسیان و بروجردی ها استقرار یافتند و در 2 نوبت کاری به علاقه مندان خدمات ارائه می کنند.
مهران سرمدیان افزود: با توجه به پیشینه فرهنگی، تاریخی و مذهبی همچنین وجود جاذبه های طبیعی کاشان به یکی از مقصدهای اصلی گردشگری در کشور تبدیل شده است.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه سوغات نقاط مختلف کشور خبر داد و بیان کرد: این نمایشگاه با 40 غرفه شامل محصولات بومی و محلی استان های آذربایجان غربی و شرقی، کرمان، یزد، فارس، اصفهان، اردبیل و منطقه فرهنگی کاشان در چشمه تاریخی سلیمانیه واقع در ضلع جنوبی باغ تاریخی فین تا پایان تعطیلات نووزی دایر می باشد.
بیش از یکهزار و 700 اثر دارای ارزش تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که 325 مورد تا کنون در فهرست آثار ملی و یک اثر در فهرست یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) به ثبت جهانی رسیده است.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان و 220 کیلومتری جنوب تهران قرار دارد.
6136/8123
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.