علی قهرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هم اکنون محور های سمیرم، فریدن، فریدونشهر، تیران، گلپایگان و میمه به دلیل بارش برف لغزنده است.
وی افزود: همچنین محور های لنجان و شهرضا هم به دلیل بارش باران لغزنده اعلام شده است.
کارشناس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: با وجود بارش برف و باران و لغزندگی سطح جاده ها تردد در محورهای استان بدون هیچ محدودیتی در جریان بوده و انتظار می رود رانندگان با نهایت دقت و سرعت مطمئنه در محورها حرکت کنند.
وی بیان کرد: لغزندگی در محورهای جنوبی و غربی استان و بیشتر از سایر نقاط بوده و به همراه داشتن زنجیر چرخ لازمه عبور و مرور در جاده های اصفهان است.
قهرمانی تصریح کرد: با توجه به فصل سرما و بارش باران و برف لازم است رانندگان قبل از ورود به جاده، از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروها مطمئن باشند.
وی اظهار داشت: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و مواد غذایی از دیگر توصیه های راهداری به رانندگان است تا در مواقع لزوم با مشکل مواجه نشوند.
کارشناس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان با بیان این که بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان بارش ها تا فردا ( دوشنبه ) در مناطق غربی و جنوبی استان ادامه دارد، گفت: با توجه به لغزندگی جاده ها به رانندگان توصیه می شود با رعایت احتیاط کامل رانندگی کنند.
وی گفت: رانندگان قبل از حرکت از آخرین وضعیت محورهای غرب و جنوب استان مطلع شوند و به علت لغزندگی جاده ها تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
استان اصفهان دارای 11 هزار و500 کیلومتر راه است که به دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
6022/ 7150
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.