اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار خسرو عروج چهارشنبه شب در آیین گرامیداشت یاد شهید کریمی در مسجد باب الحوائج (ع) کاشان گفت: شهیدان با مجاهدت و ایثار خون خود، متحمل و زحمت های فراوان شدند تا مردم ایران در امنیت و آسایش باشند.
وی شهیدان دوران هشت سال دفاع مقدس را الگوهای صبر، مقاومت، جهاد و استقامت برشمرد و افزود: مردم ولایتمدار ایران اسلامی برای دفاع از قرآن، اسلام و کشور ادامه دهنده راه شهیدان هستند.
مشاور فرمانده سپاه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با خون شهدا آبیاری شده و به سایر یگر کشورهای جهان صادر می شود، بیان کرد: همه رزمندگان اسلام از نظر وحدت در یک مسیر بودند و خداوند متعال توانی را که به آنها می داد به اندازه زحمتی بود که می کشیدند.
وی اضافه کرد: فرماندهان عراقی نزدیک به 70 درصد از جنگ تحمیلی را به رشته تحریر درآوردند که در آنها به نکته های مهمی اشاره شده که در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
عروج یادآور شد: فرماندهان عراقی پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی را معجزه دانسته و علت اصلی آن را نیز شجاعت و فرماندهی بی مانند عنوان کردند.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد 230 هزار شهید دوران دفاع مقدس، بر مطالعه وصیت نامه شهیدان و شناخت بیشتر این مردان الهی تاکید و عنوان کرد: شهیدان والامقام با خدا معامله کردند و برای زندگی پس از مرگ اهمیت قائل بودند.
به گزارش ایرنا، عباس کریمی قهرودی چهارمین فرمانده لشکر پیاده - مکانیزه ۲۷ محمد رسول‌الله سال 1336 در روستای قهرود از توابع بخش قمصر شهرستان کاشان به دنیا آمد.
وی که در کمیته استقبال از حضرت امام خمینی (ره) حفاظت از ایشان را بر عهده داشت، سرانجام در 23 اسفند 1363 به درجه والای شهادت رسید.
مردم کاشان افزون بر یک هزار و 700 شهید تقدیم جمهوری اسلامی ایران کردند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.