اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز یکشنبه در جلسه شورای امور بین الملل استان در استانداری افزود : بر این اساس باید فضای بیشتری برای فعالیت تورهای گردشگری فراهم شود.
وی اظهارداشت: برگزاری هفته های فرهنگی اصفهان در کشورهای مختلف و بالعکس می تواند در تعاملات فرهنگی تاثیرگذار باشد.
استاندار اصفهان تصریح کرد : با توجه به جایگاه مهم استان در سطح بین الملل، مدیران ذیربط باید براساس پروتکل ها و سیاست های وزارت خارجه اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه در امور بین الملل استان باید ضوابط و چارچوب های نظام مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بالای استان در بخش های مختلف بایستی در جهت افزایش مراودات و گردشگری گام برداریم.
رضایی با اشاره به لزوم گسترش روابط فرهنگی و اجتماعی و همچنین علمی و دانشگاهی افزود: نباید تنها بر روی روابط سیاسی بین کشورها تمرکز شود و باید سفرها در قالب اتاق بازرگانی و دانشگاه ها، هنرمندان گسترش یابد.
وی تاکید کرد: باید ضمن صیانت از ارزش ها بتوانیم تدابیر لازم را برای گسترش مراودات بکارگیریم.
استاندار اصفهان با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت روز اصفهان، و جشن های ملی و مذهبی، اظهار داشت: در این مراسم ها به ابعاد شخصیتی بزرگان دین و انقلاب و شخصیت های بزرگ ملی کشور باید پرداخته شود.
وی از آمادگی اصفهان برای میزبانی از تورگردان ها و شرکت های تورگردانی بین المللی خبر داد و افزود: باید با برگزاری همایش ها و برنامه های بین المللی در اصفهان، بتوانیم توانمندی ها و ظرفیت های اصفهان را برای جذب گردشگران خارجی بکار گیریم.
رضایی با تاکید بر اینکه بخش های مختلف نباید فعالیت های یکدیگر را خنثی کنند، افزود: باید همدل و همزبان و با هم افزایی بیشتر و احترام به سلیقه های مختلف در راستای توسعه استان بویژه صنعت گردشگری در اصفهان تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در حال پیگیری است و اقدامات موثری در حال انجام است، گفت: در برنامه های مرتبط با امور بین الملل باید پروتکل ها و سیاست های وزارت خارجه در راس برنامه ها قرار گیرد.
استاندار اصفهان با اشاره به بازگشایی زاینده رود در ایام نوروز با دستور رئیس جمهور با محفوظ ماندن سهم آب کشاورزان غرب و شرق، افزود: این امر علاوه بر افزایش مسافران در ایام نوروز، باعث افزایش نشاط و شادابی در مردم خواهد شد.
/6026/6994
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.