سید حسن قاضی عسکر روز پنجشنبه درحاشیه برگزاری جلسه کارگروه اشتغال استانداری استان در گفت و گو با ایرنا افزود: نرخ اشتغال استان بر اساس آمار ماه های گذشته در وضعیت خوبی نیست و نسبت به میانگین کشوری 2 درصد کمتر را نشان می دهد.
وی اظهارداشت: تلاش می کنیم با فاینانس طرح های کلان استان و تزریق بودجه به آنها زمینه توسعه اشتغال را فراهم کنیم.
به گزارش ایرنا نرخ بیکاری در استان اصفهان در ماه های اخیر روند افزایشی داشته است به گونه ای که این رقم در تابستان سال جاری 15 درصد بود که بنابر گزارش مرکز آمار ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.4 درصد افزایش یافته است.
همچنین براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری اصفهان 15 درصد اعلام شد که این شاخص در تابستان سال گذشته 13.6 درصد بود.
این درحالی است که نرخ بیکاری استان در بهار امسال 13.3 درصد بود و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 2.8 درصد کاهش یافت.
بر اساس این شاخص، اصفهان در تابستان امسال میان سایر استان ها پس از کرمانشاه (16.4)، خوزستان (15.6)، کهگیلویه و بویراحمد (15.5) و سیستان و بلوچستان (15.3) در جایگاه پنجم قرار گرفته است.
رتبه نرخ بیکاری اصفهان در میان استان ها در بهار امسال نهم بود.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان درادامه این گفت و گو از تغییر ساختار کارگروه اشتغال استان اصفهان خبر داد و گفت: جلسات کارگروه اشتغال به منظور بررسی ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و بررسی سیاست های اشتغال، رفع نواقص و تصمیم گیری مقتضی برگزار می شود.
قاضی عسکراظهار کرد: بر اساس ساختار جدید کارگروه نهادها و سازمان های مختلف متولی متناسب با اهداف و برنامه هایشان در قالب یکی از چهار کمیته تخصصی تسهیلات بانکی، کمیته سیاستگذاری های کلان، کارآفرینی و مهارت آموزی سازماندهی می شود.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان افزود: کمیته تسهیلات بانکی شامل اعتبارات تبصره 18، اعتبارات مشاغل پایدار روستایی و اعتبارات مشاغل خانگی می شود و کمیته تخصصی سیاستگذاری های کلان در 2 بخش اشتغال و سرمایه گذاری سیاست های استان فعالیت خواهد کرد.
وی اظهار کرد: کمیته تخصصی کارآفرینی تسهیل کسب و کار، گسترش کار آفرینی و کسب و کارهای نو را در دستورکارخود دارد و در کمیته تخصصی مهارت آموزی سه مبحث آموزش، مهارت آموزی و کارورزی مد نظر قرار می گیرد.
قاضی عسکری با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی در کمیته های تخصصی، گفت: این ساختار موجب افزایش بهره وری کارگروه خواهد شد و در واقع موجب اخذ تصمیمات بهتر و سریعتر خواهد شد.
وی گفت: همچنین هفته آینده نیز جلسه فوق العاده ای به منظور ارائه گزارش و بررسی مشکلات مطرح شده در این جلسه در حوزه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و رفع آنها توسط بانک ها و سایر دستگاه های اجرایی برگزار می شود.
6022/ 7134
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.