اخبار مرتبط

سردار مجتبی فدا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت و تعداد شهدا نشان می دهد که تمام شهرستان های استان اصفهان در این حماسه سهم دارند.
وی تصریح کرد:دراین حادثه شهر اصفهان پنج شهید، خمینی شهر و درچه پنج شهید، فولادشهر یک شهید، نجف آباد 2 شهید، شهرضا 2 شهید، شاهین شهر یک شهید، سمیرم 2 شهید، فلاورجان یک شهید، خور یک شهید، کاشان سه شهید، چادگان یک شهید، تیران یک شهید و آران و بیدگل هم یک شهید تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.
سردار فدا تاکید کرد: به واسطه امنیت پایداری که در کشور وجود دارد دشمن و گروهک های تروریستی در سه سال اخیر در شهرها و مراسم مختلف با عنوان های متفاوت دست به اقدامات کوری زدند که هیچ تاثیری در اراده و اعتقاد مردم به نظام اسلامی نداشته است.
وی با اشاره به اقدامات تروریستی گذشته در شهرهای اهواز، ماهشهر و زاهدان گفت: این حرکت های کور نه تنها مردم را نترسانده است بلکه با ظرفیت های موجود و با همکاری، هماهنگی، وحدت و همدلی بر این توطئه ها فائق خواهیم آمد.
جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان با توجه به حادثه تروریستی شب گذشته در استان سیستان و بلوچستان و شهادت 27 نفر از رزمندگان لشکرامام حسین (ع) استان گفت: اصفهان همواره در طول انقلاب و قبل از انقلاب همیشه در صحنه و خط اول دفاع از نظام و ایثار و شهادت حضور داشته است.
وی اظهار داشت: قبل از انقلاب اصفهان اولین جایی بود که حکومت نظامی شد و درطول هشت سال دفاع مقدس یک دهم شهدای کل کشور متعلق به این استان است و بعد از آن هم در زمان دفاع از حریم ائمه معصومین (س) و مدافعان حرم شهدای اصفهان و رزمندگان اصفهان نقش ویژه ای داشتند.
سردار فدا یادآور شد: امروز هم رزمندگان لشکر مقدس امام حسین (ع) در سالگرد شهادت علمدار شهدای اصفهان، حاج حسین خرازی و شهدای عملیات کربلای چهار و پنج شاهد حماسه دیگری آفریدند.
وی تصریح کرد: ما از این حوادث، توطئه ها و اقدامات تروریستی و توطئه های کورشیطان در طول انقلاب زیاد داشتیم هیچ گاه نترسیدیم و ثابت، پابرجا و استوارتر ضمن تشییع شهدای گرانقدرمان آمادگی داریم که در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی، حیثیت و آبروی و جان ناقابل خود را تقدیم کنیم.
جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج ) استان اصفهان با تشریح جزییات این اقدام تروریستی گفت: این شهدا دیروز حین برگشت از محل ماموریت خود در منطقه عمومی سراوان ، در مسیر و جاده اصلی خاش - زاهدان مورد حمله انتخاری یک دستگاه خودروی قرار گرفتند.
وی ادامه داد: خودروی انتحاری، وانتی بود که خودش را به اتوبوس حامل رزمندگان چسبانده بود و همزمان با مسیر حرکت اتوبوس عملیات انتحاری انجام داد که در این حادثه 27 نفر شهید و 12 نفر هم مجروح شدند که هفت نفر از مجروحان همزمان با انتقال پیکر شهدا به اصفهان منتقل می شوند و پنج نفر بقیه مجروحان به محض مساعد شدن وضعیت جسمی شان انتقال داده خواهند شد.
سردار فدا افزود: انتقال شهیدان به وسیله هواپیمای نیروی هوایی سپاه انجام شده و مراسم شب وداع با شهدا در ناحیه امام صادق اصفهان برگزار می شود.
وی به برگزاری مراسم تشییع شهدا با حضور یکی از مسوولان و فرماندهان لشکری در بعد از ظهر شنبه در شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: مراسم تشییع شهدای شهرستانی نیز در بعداز ظهر شنبه و یکشنبه صبح انجام می شود.
سردار فدا خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت همه این شهدا به صورت جمعی از سوی مسوولان استان، ائمه جمعه، فرمانداران، ستاد سپاه صاحب الزمان، لشکر امام حسین، خانواده شهدا و بنیاد شهید و همه دستگاه ها ساعت 9 تا 11 شنبه در گلستان شهدا برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از ماموریت جنوب شرق و حفاظت از مرزهای جنوب شرقی به نیروی زمینی سپاه واگذار شده و لشکر امام حسین هم در راستای کمک به نیروی زمینی سپاه مسوولیت تامین برقراری امنیت و کمک به محرومیت زدایی از مردم مظلوم آن منطقه در حدود 180 کیلومتری از مرزهای جنوب شرقی کشور را عهده دار شده است.
جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج ) استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ باکی از این اقدامات تروریستی کور نداریم و این ماموریت ما کماکان ادامه خواهد یافت و از شب گذشته تاکنون خیلی از بسیجیان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و پاسدارانی که در حال خدمت هستند به واسطه این شهادت اعلام آمادگی کردند که حاضرند به آن منطقه اعزام شوند و مقاومت و ایستادگی کنند و بتوانند انتقام این شهدا را از استکبار جهانی و عوامل پشتیبانی تروریسم بگیرند.
عوامل گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل با اقدام کور تروریستی انتحاری چهارشنبه شب یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران را منفجر کرد.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از موادمنجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد 27 نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 13 نفر دیگر زخمی شدند.
6994/ 6022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.