اخبار مرتبط

در این مطلب آمده است: قرن های متمادی ملت ایران با پدیدهای استثماری به نام سرکوب اندیشه ها روبرو بود که اگر به غیر از این می شد می توانست امروز ما را با توجه به پشتوانه تاریخی کشور سرآمد علوم جهان کند اما وجود حاکمان دون پایه از علم این اجازه را به آحاد جامعه فرهیخته نمی دادند تا عرض اندام نمایند بنابراین عقب ماندگی علمی مبتنی بر اندیشه، قرن ها جا ماند که اگر انقلاب اسلامی اتفاق نمی افتاد کشور ما همچنان اسیر زیاده خواهی های همان سیاست هایی می شد که عامل عقب ماندگی آن شده بودند. بنا به روایت مراکز آمار و ارزشیابی معتبر دنیا تحولات علمی، اقتصادی و همچنین اجتماعی ایران در چهل سال گذشته برای الگو گیری دیگر کشورهای جهان سوم یک نمونه بارز است که می توانند قطار پیشرفت خود را بر روی این ریل سوار نمایند و با استفاده از دکترین های آن یک شبه ره صد ساله را طی کنند البته اگر اراده تغییرات اساسی در مدیریت های کان و رهبری ها را در خود سراغ داشته باشند.
هریک از کشورهای به ظاهر در حال پیشرفت نیز می توانند با پاره کردن زنجیرهای اسارت و وابستگی به غرب و حذف حاکمان جیره خوار از این مزیت و آزمون بدون خطا بهره جویند. علم این حقیقت را ثابت کرده که منابع ثروت در جای جای کره زمین به نسبت جانداران آن موجود و متفاوت می باشد و تنها طالب اراده های محکم است تا به چنگ آید و در اهداف بلند مدت سازندگی هزینه شود که این افتخار ارزشمند چهل سال است نصیب کشور ایران یعنی ام القرای آزادگی در جهان شده است.
در این میان اکثر کشورهای اسلامی به برکت دارا بودن چنین آیین مقدس الهی از نعمت های بی بدیلی برخوردارند که هنوز نتوانسته اند به طور کامل آنها را کشف نموده و یا از آن بهره مند شوند زیرا اکثراً به سوی منابع فسیلی می روند که برداشت و خام فروشی آن سهل و آسان می باشد. کشور ما در این میان ناچار است متمایز باشد زیرا از ثروت های فراوان و متفاوتی برخوردار است و ازجمله می توان به سنگ های قیمتی اشاره نموده که سالهاست مغبون واقع شده اند. ایران در حال حاضر بیش از چهار میلیارد تن ذخیره سنگ های قیمتی خالصی را دارد که جزء5صنعت جهان است و می تواند در بین ده کشور دارنده این منابع، مقام اول را به خود اختصاص دهد.
این صنعت یکی از پر بهره ترین صنایع دنیاست که به دلیل امتیازات ویژه ازجمله وزن اندک قادر است هم تولید شود و هم به افزایش مشاغل خانگی اختصاص یابد که ارزش افزوده بالایی خواهد داشت. صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی که در جشنواره سیپال با حضور چهار هزار نفر از هنرمندان و صنعتگران سنگ به خوبی نشان داد که می تواند با استفاده از ده هزار طراح کشور، این هنر را در قالب حرفه و صنعت فعال نماید. امروز2500 سال از آغاز حجم تراشی در ایران می گذرد که سنگ نبشته های دوران پادشاهی کوروش دلیل مبرهنی از دارا بودن حقوق ملل در کشور است.
توجه بیشتر به اصل 43و 44قانون اساسی و بندهای اقتصاد مقاومتی و تأکیدات مقام معظم رهبری پیرامون گریز از صادرات نفت و ورود به علم و دانش برای عرضه به دنیا می تواند بهانه مطلوبی باشد تا از هنر و صنعت سنگ های گران بها بهره مند شده اما بخشنامه های اخیر پیرامون خروج صنایع جواهر و سنگهای گران قیمت از دامنه حمایت های دولت می تواند سدی باشد پیش روی رسیدن به مقصود تا سرزمینی با دارا بودن تاریخ 5هزارساله در ساخت جواهر و تراش سنگ که جایگاه اولیه آن استان سیستان و بلوچستان و شهر سوخته بوده و هم اکنون نیز هست و هنرمندان کم نظیری در آن حضور دارند چشم به دستان دولت داشته باشد که ابزار آلات پیشرفته را برای آنها تهیه و دراختیارشان قرار دهد تا هنرمندان فرهیخته ناچار نباشند برای تأمین معیشت خود سنگ های ارزشمند نیمه کاره را به ثمن بخس به بعضی مینی کشورهای همسایه عرضه کنند.
7141
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.