اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ' محمد سلطانی فر ' شنبه شب در جریان افتتاح زمین چمن ورزشگاه شهید نصر اصفهان و بازدید از این مجموعه ورزشی در جمع خبرنگاران افزود: سه هفته قبل با حضور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه جلسه ای را در تهران برگزار کردیم و برای تکمیل و بهره برداری از طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان به توافق رسیدیم.
وی اظهارداشت: امروز بار دیگر در جریان بازدید از مجتمع فولاد مبارکه این موضوع را پیگیری و جزئیات آن را مشخص کردیم.
وزیر ورزش و جوانان همچنین درباره انتشار منتشر شده مبنی بر میزبانی ایران از برخی دیدارهای جام جهانی 2022 قطر در جزیره کیش تصریح کرد: تصمیم گیری درخصوص برگزاری برخی از دیدارهای جام جهانی 2022 قطر در کشورهای همسایه توسط فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا ) و میزبان رقابت ها اتخاذ می شود و تاکنون فیفا تصمیمی اتخاذ نکرده است.
سلطانی فر اضافه کرد: ایران برای میزبانی از تیم های جام جهانی 2022 قطر جهت برگزاری تمرین ها و اردوهای آماده سازی این تیم ها پیشنهاد داده و صحبتی از میزبانی برگزاری برخی از دیدارهای این رویداد بزرگ ورزشی در جریزه کیش مطرح نشده است.
وی هدف از سفرش به اصفهان را افتتاح چند طرح ورزشی و بازدید از پروژه های نیمه تمام این استان در شهرستان های مبارکه، شهرضا و اصفهان بیان کرد و گفت: در کشور حدود چهار هزار پروژه نیمه تمام ورزشی وجود دارد که از 2 سال قبل در پی اختصاص ردیف جدید اعتباری با عنوان ' 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده ' به پروژه های نیمه تمام ورزشی، روند تکمیل این پروژه ها شتاب گرفته است.
سلطانی فر با اشاره به اینکه با تقسیم این اعتبار توسط جدول 10 ضمیمه بودجه هر سال اعتبار خوبی به استان ها داده می شود، اظهارداشت: بر خلاف سال های قبل که حدود 200 یا 300 پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور تکمیل می شد امسال پیش بینی ما 500 پروژه بود که تا پایان سال به 800 پروژه خواهد رسید.
وی ابراز امیدواری کرد: با ادامه این روند سرانه ورزشی کشور افزایش یابد و امکانات خوب ورزشی در استان ها توسعه یابد.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اصفهان از سرانه و امکانات خوب ورزشی برخوردار است، افزود: ممکن است در برخی از نقاط استان امکانات ورزشی از تناسب خوبی برخوردار نباشد که تلاش می کنیم در ادامه فعالیت دولت تدبیر و امید بتوانیم با تخصیص منابع بیشتر این نواقص را از بین ببریم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی اتفاقات خوبی در زمینه توسعه فضاهای ورزشی در کشور اتفاده است، اظهارداشت: در قبل از انقلاب، دستگاه متولی وررزش کمتر از هزار مکان ورزشی در اختیار داشت اما اکنون بیش از هشت هزار و 800 مکان ورزشی در اختیار وزارت ورزش و جوانان است و نشان می دهد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مکان های ورزشی کشور بصورت چشمگیری توسعه یافته اند.
وی اضافه کرد: البته اگر مکان های ورزشی متعلق به آموزش و پرورش، دانشگاهها، نیروهای مسلح و شهرداری ها را اضافه کنیم تعداد مکان های ورزشی کشور پس از انقلاب به 14 یا 15 برابر مکان هایی که هم اکنون وزارت ورزش و جوانان در اختیار دارد، افزایش می یابد.
در سفر یک روزه محمد سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به استان اصفهان که در دومین روز دهه فجر انجام شد استخر مسافت کوتاه استاندارد کشور در شهرستان مبارکه به بهره برداری رسید و همزمان 40 خانه ورزش روستایی در 15 شهرستان تجهیز و زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید نصر اصفهان افتتاح شد.
استان اصفهان 300 هزار ورزشکار سازمان یافته و یکهزار و 350 باشگاه ورزشی دارد.
2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.