اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فریبرز امیری روز پنچشنبه در نشست مشترک فرمانداران، شهرداران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا استان با رویکردهای اجتماع محور در پیشگیری از اعتیاد در تالار شهروند افزود: در سال های اخیر سیاستگذاری جمهوری اسلامی براساس جهاد با معضل اعتیاد بوده و استراتژی هایی را دولت ها برای مقابله با تقاضا و عرضه مواد مخدر تا سال 91 در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به طرح جامع مبارزه با مواد مخدر از برنامه های برنامه ششم توسعه در سال های 96 تا 1400 اظهارداشت: درمان اعتیاد امری سخت و پیچیده و نیازمند صرف وقت و انرژی زیادی است، در راستای اهمیت این موضوع در سال 92 وزیر کشور 2 حکم برای فرمانداران به عنوان فرماندار و دیگری رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صادر شد.
وی با اشاره به چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد : عدد چهل به معنای پختگی و کامل شدن است که انقلاب اسلامی به پختگی کامل رسیده است.
امیری بیان کرد: به رغم توطئه دشمن و خیال باطل آن ها که برای نرسیدن انقلاب اسلامی به چهل سالگی تلاش می کردند با همت مردم غیور ایران و دولتمردان جشن انقلاب با شکوه برگزار می شود.
به گفته وی سه مولفه شهدای والامقام، موهبت ولایت و موهبت مردم را در آستانه چهل سال پیروزی انقلاب باید قدر بدانیم.
سرپرست فرمانداری اصفهان با بیان اینکه اکنون در جنگ اقتصادی به سر می بریم، بیان کرد: باید با وحدت و همزبانی مشکلات را حل کنیم و با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده شور و نشاط را در مردم زنده نگهداریم.

** نرخ شیوع مواد مخدر در کشور 5.4 است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان در این نشست اظهارداشت: باید مسیر و نقشه راهی در حوزه آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد به مواد مخدر ترسیم کنیم.
اصغر هدایت بیان کرد: آسیب های اجتماعی صرف مربوط به کشور و استان نیست بلکه موضوعی است که قدمت 6 هزار ساله داشته و کل دنیا به آن گرفتار هستند.
وی با بیان اینکه امروز اگر ایران اسلامی به عنوان طلایه دار مبارزه با مواد مخدر نقش ایفا می کند به دلیل اعتقادات این کشور است، تصریح کرد: کشور افغانستان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر است و تولید مواد مخدر در این کشور از 2 هزار تن به 10 هزار تن افزایش پیدا کرده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان اضافه کرد: نرخ شیوع مواد مخدر در کشور 5.4 و در استان 2.4 است و این در حالی است که نرخ شیوع مواد مخدر در اصفهان نسبت به نرخ کشور پایین تر است.
وی ادامه داد: با وجود مقابله تلاش نیروی انتظامی در راستای مبارزه با موادمخدر اما با ترفندهایی جوانان و نوجوانان ما را درگیر این دام می کنند که در راستای مبارزه با مواد مخدر باید تلاش های فراوانی صورت بگیرد.
به گفته هدایت چهار هزار شهید و 13 هزار جانباز نیروی انتظامی در زمنیه مقابله با مواد مخدر تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.
وی خاطرنشان کرد: اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی دغدغه نظام و دولت و ملت است، حوزه مواد مخدر بسیار فعال است که باید هوشمندانه، پویا و سیستمی با آن مقابله کرد.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اصفهان حدود یکصد هزار معتاد در این استا وجود دارد.
نرخ شیوع اعتیاد به نسبت 10 سال گذشته در استان افزایش و سن اعتیاد کاهش یافته است، جامعه سنی 15 تا 64 سال کشور را بیشترین رده سنی در معرض آسیب ناشی از پدیده شوم اعتیاد هستند.
به گفته مجمع تشخیص مصلحت نظام، در طول سال های گذشته در بحث مبارزه با مواد مخدر 11 درصد مواد ترانزیتی کشف شده است.
9913/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.