اخبار مرتبط

** اصفهان **
با استفاده از توانمندی‌های داخلی در کارگاه نورد 650 ذوب آهن اصفهان ، طراحی، تأمین و اجرای خط انتقال تیرآهن سنگین‌ اچ 300 باشماره فنی (IPB300) انجام شد.
تنوع محصول با رویکرد تولید محصولات استراتژیک و با ارزش افزوده بالاتر از جمله اولویت‌های شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان است. پروژه بازسازی کارگاه نورد 650 جهت تولید ریل در همین راستا و همچنین به منظور خودکفایی کشور در تولید این محصولات استراتژیک تعریف و با موفقیت اجرا شد.
در پروژه بازسازی نورد 650، با اضافه شدن قفسه‌های نورد جدید و ماشین صافکاری فوق سنگین ریل، خوشبختانه برای اولین بار در کشور امکان نورد و صافکاری تیرآهن بال‌پهن تا سایز اچ 300 نیز فراهم شد. بدین منظور نیاز بود پس از صافکاری تیر‌آهن‌ اچ در ماشین صافکاری ریل، محصول از بستر ریل خارج شده و به روی بسترهای موجود تیرآهن جهت بسته بندی منتقل شد.
در این راستا مذاکراتی با شرکت آلمانی کوتنر (پیمانکار خارجی پروژه ریل) جهت طراحی و تامین بخشی از تجهیزات خط انتقال تیرآهن اچ صورت پذیرفت و شرکت مذکور مبلغ 460 هزار یورو را برای انجام این خدمات اعلام نمود. با توجه به قابل توجه بودن مبلغ فوق ، بررسی امکان استفاده از توانمندی‌های داخلی شرکت ذوب‌آهن اصفهان در این زمینه در دستور کار معاونت برنامه ریزی و توسعه قرار گرفت. بر این اساس موضوع احداث خط انتقال تیرآهن بال پهن اچ 300 به عنوان یک پروژه تعریف و کلیه خدمات مهندسی و طراحی پایه و تفصیلی در حوزه‌های مکانیک، تاسیسات، سیویل، برق، اتوماسیون و برنامه‌نویسی توسط کارشناسان مدیریت مهندسی ‌کارخانه انجام شد. جهت تسریع در اجرای پروژه و کاهش هزینه‌های اجرا، یکی از محورهای اصلی در انجام این طراحی، تلاش در جهت استفاده حداکثری از تجهیزات رزرو و مازاد موجود در کارخانه (بویژه تجهیزات رزرو پروژه ریل) تعریف شد.
برهمین اساس پس از بازسازی و تغییر طرح‌های لازم بر روی برخی تجهیزات موجود از قبیل موتور گیربکس‌ها و ساخت میز اپراتوری در کارگاه نورد 650، تابلوهای برق نیز توسط پیمانکار داخلی تامین شد.
همچنین سایر تجهیزات مکانیکی مورد نیاز (حدود 33 تن) توسط مدیریت کارگاه‌های ساخت‌ و تولید ساخته و بخشی از تجهیزات نیز توسط مدیریت خرید تجهیزات و قراردادهای توسعه، تأمین شد.
عملیات ساختمانی پروژه توسط مدیریت تعمیرات و نوسازی راه ‌و ساختمان و عملیات نصب تجهیزات توسط مدیریت برنامه‌ریزی و نظارت بر نگهداری‌ و تعمیرات، تحت نظارت مدیریت اجرایی توسعه ناحیه‌چدن و همکاری موثر مدیریت نورد انجام پذیرفت.
نتیجه عملکرد مجموعه‌های فعال در اجرای این پروژه در قالب یک کار گروهی و منسجم، در پایان مهر ماه 97 به ثمر نشست و این پروژه با موفقیت راه‌اندازی و تیرآهن اچ 300 تولید و تا انتهای بستر بسته‌بندی منتقل شد و از این طریق صرفه‌جویی بیش از 350‌ هزار یورو برای شرکت حاصل شد.

** اصفهان **
شرکت فولاد مبارکه در سومین دورۀ جایزۀ مسئولیت اجتماعی مدیریت برای دومین بار، جایزه و تندیس مسئولیت‌های اجتماعی را به خود اختصاص داد.
در این مراسم که همزمان با کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد حمایت از تولید ملی در بستر اقتصاد مقاومتی در تهران برگزار شد، منوچهر نیکفر معاون تکنولوژی فولاد مبارکه به نمایندگی از شرکت فولاد مبارکه این تندیس را دریافت کرد.
این جایزه از سال 1395 به همت انجمن مدیریت ایران راه اندازی شده و شرکت فولاد مبارکه در سال های 95 و 97 در آن شرکت کرده و در سال 95 موفق به اخذ گواهینامه و در سال 97 موفق به اخذ تندیس برنزین این جایزه شده است.

** گلپایگان **
جمعی از دانش آموزان پسر دوره دوم متوسطه شهرستان گلپایگان روز یکشنبه در قالب کاروان راهیان نور، عازم مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور شدند.
معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش گلپایگان به خبرنگار ایرنا گفت: در این مرحله حدود 40دانش آموز پسربه مدت چهار روز از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید خواهند کرد.
داود فیاضی با اشاره به اینکه اعزام دانش آموز با تمهیدات ضروری و با همکاری سپاه ناحیه گلپایگان با یک دستگاه اتوبوس انجام شد افزود: جمعی از مربیان آموزش و پرورش شهرستان نیز دانش آموزان را در این سفر معنوی همراهی می کنند.
ت/7138
** نائین **
گروهی حفار غیر مجاز در نائین دستگیر شدند.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان سید نصرالدین صالحی دادستان عمومی و انقلاب نائین گفت: در پی وصول گزارشی مبنی بر حفاری و کاوش غیرمجاز به منظور به دست آوردن آثار تاریخی در یکی از روستاهای دهستان بهارستان(نیستانک)، دستورات قضایی جهت بررسی صحت و سقم موضوع صادر شد که با پیگیری مأموران انتظامی پاسگاه بهارستان و اخذ دستور قضایی جهت ورود به محل حفاری، موضوع بررسی و محرز شد.
وی افزود: در همین رابطه پنج متهم که در منزلی مسکونی در حال حفاری بودند، دستگیر و با توجه به کشف آلات حفاری پرونده قضایی تشکیل و متهمان مورد بازجویی و تفهیم اتهام قرار گرفتند و محل وقوع جرم پلمپ گردید و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.