اخبار مرتبط

مدیر منطقه 12شهرداری اصفهان در گفت و گو با ایرنا به بهره برداری از تصفیه خانه ثانویه پساب شمال شهر اصفهان و 9 طرح عمرانی جدید این منطقه اشاره کرد و افزود: با خریداری پساب شاهین شهر و تصفیه آن در تصفیه خانه ثانویه پساب شمال شهر، آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز منطقه 12 تامین خواهد شد.
علی باقری با اشاره به 240 هکتاری فضای سبز این منطقه بیان کرد: سرانه 21.4 مترمربعی فضای سبز منطقه، نیازمند منبع آب پایدار برای حفظ فضای سبز است.
وی با بیان اینکه به منظور تامین منبع آب پایدار، پساب فاضلاب شاهین شهر خریداری شد، تصریح کرد: این پساب بعد از شاهین شهر وارد تصفیه خانه تکمیلی شده و با توجه به استانداردهای لازم برای آبیاری فضای سبز، تصفیه خواهد شد.
به گفته وی پساب تصفیه شده توسط خط انتقال 18.5 کیلومتری به بختیار دشت و میدان استقلال اصفهان منتقل شده و پس از آن توسط پمپ وارد شبکه های توزیع آبرسانی فضای سبز می شود.
باقری با بیان اینکه این تصفیه خانه بخشی از آب مورد نیاز منطقه 2 و 12 را تامین خواهد کرد، گفت: این تصفیه خانه با هزینه ای بالغ بر 29 میلیارد و 870 میلیون ریال و خط انتقال و توزیع پساب تصفیه شده با هزینه بیش از 85 میلیارد و 970 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.
مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه تصفیه خانه ثانویه پساب شمال شهر پتانسیل تصفیه 100 لیتر بر ثانیه پساب را دارد، خاطرنشان کرد: ‌زمین این تصفیه خانه در اختیار شهرداری بود و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی تکمیل و توسط شرکت های دانش بنیان داخلی اجرا شد.
به گفته مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان، تمامی تجهیزات این مرکز، تولید ملی است.

** نیروگاه 10 کیلوواتی پنل خورشیدی در منطقه 12
باقری همچنین از بهره برداری نیروگاه 10 کیلوواتی پنل خورشیدی ساختمان اداری خبر داد و افزود: این نیروگاه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون ریال بهره برداری خواهد شد که برق مصرفی ساختمان اداری را تامین می کند.
وی ادامه داد: در قالب پروژه های منطقه 12 شهرداری، مرکز مشارکتی آموزش و توانمند سازی کودکان و نوجوانان در محله امیرالمومنین با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با بیان اینکه بهره برداری خیابان اتصال دهنده عاشق آباد به شهرک کوثر به طول 400 متر با اعتبار دو میلیارد ریال انجام خواهد شد، اظهارداشت: با بهره برداری از این خیابان، عاشق آباد به شهرک کوثر متصل و از بن بست خارج می شود.
این خطه دارای 15 منطقه شهری، هفت هزار و 500 هکتار اراضی مسکونی، 700هزار خانه ، حدود 360 هکتار اراضی آموزشی، 50 هکتار پارکینگ، یکهزار و 100 هکتار فضای عمومی و 300 هکتار باغ داخل محدوده شهری است.
استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد.
9913/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.