اخبار مرتبط

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 8 و 28 دقیقه صبح امروز یک مورد مسمومیت براثر استفاده از زغال چوب برای گرم کردن اتاق در منزلی واقع در خیابان امام خمینی (ره) اصفهان به اورژانس 115 اعلام و واحد امدادی از اورژانس به محل اعزام شد.
غفور راستین افزود: امداد گران پس از حضور در محل با پیکر بی جان یک مرد 40 ساله روبرو شدند که بر اثر استنشاق گاز سمی منوکسید کربن در خواب جان باخته بود.
وی گفت: سال گذشته نیز تعداد مسمومیت با گاز منوکسیدکربن 242 مورد بود که 46 درصد از این موارد زنان ، 44 درصد مردان و بقیه کودکان بودند.
راستین با بیان اینکه در سال گذشته 23 نفر بر اثر استنشاق این گاز در استان اصفهان جان خود را از دست دادند ، افزود: از مجموع مسموم‌ شدگان با گاز منوکسیدکربن 208 نفر پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل و 11 نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
مدیر حوادث و فوریت ‌های پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بیشترین موارد مسمومیت با منوکسیدکربن به علت نقص در لوله بخاری، نصب آبگرمکن در حمام، استفاده از زغال برای گرم کردن محیط و استفاده از گاز پیک ‌نیک در خودرو و چادر مسافرتی گزارش شده است.
وی با بیان اینکه قبل از نصب بخاری و وسایل گرمایشی باید از باز بودن مسیر دودکش و لوله‌های بخاری مطمئن شد، تاکید کرد: هر فردی در صورتی‌ که در فضای بسته دچار علایم سردرد، سرگیجه و تهوع شُد باید به سرعت از محل خارج شده و در هوای آزاد تنفس کند؛ چنانچه علائم بهبود یافت، بی‌شک در معرض مسمومیت با گاز بوده است.
راستین گفت: در صورت مواجهه با بیمار دچار مسمومیت با منوکسیدکربن، ابتدا او را از محل خارج کرده یا در و پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه وارد اتاق شود؛ سپس با شماره 115 تماس بگیرید.
6022 / 7135
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.