اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی،فرید دهقانی در نشست بررسی پتاسیل های صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اصفهان افزود: این صندوق از سال ٨٠ فعالیت خود را آغاز کرده و سرمایه آن از ١٠ میلیارد در سال ٩٢ به ١١٠ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی گفت: تلاش صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی ثبت سرمایه مصوب 143 میلیاردی تا پایان سال 98 و افزایش آن به 500 میلیارد تومان تا پایان سال ١٤٠٠ است.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، هدف اصلی تشکیل این صندوق را پوشش ریسک اکتشاف معادن برشمرد و خاطرنشان کرد: در سال های گذشته تلاش شده که بیمه نامه سرمایه گذاری در اکتشافات، استخراج و فرآوری صادر شود، همچنین ایجاد تمهیدات لازم برای تسهیل دسترسی معدنکاران به منابع مالی دنبال می شود.
دهقانی، افزایش سرمایه صندوق و کاهش بروکراسی را 2 رویکرد مهم صندوق برشمرد و ادامه داد: بخش معدن می تواند اشتغال پایدار و مکمل در راستای توسعه متوازن در کشور ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: معدن کاران می توانند ماشین آلات مورد نیاز خود را در صورت تامین منابع مناسب با هماهنگی بین دستگاهی و بدون نیاز به بانک های عامل از این صندوق دریافت کنند؛ این امر مستلزم ایجاد ساختار منسجم است که صندوق آمادگی لازم برای چنین موضوعی را دارد.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی یادآور شد: اصلی ترین وثیقه برای دریافت تسهیلات این صندوق، پروانه بهره برداری معادن است که با ظهرنویسی در رهن صندوق قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در چارچوب اهداف اقتصادی کلان کشور، تقویت و حمایت از سرمایه گذاران خصوصی در بخش معدن، تحقق توسعه پایدار و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه گذاری در فعالیت های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه گذاری ها تاسیس شد.
6026/ / 2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.