اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید عبدالوهاب سهل آبادی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه در اتاق بازرگانی اصفهان افزود: تاکنون هیچگونه لایحه یا اقامه دعوایی توسط مسوولان و نمایندگان مجلس علیه آمریکا در مجامع بین المللی مطرح نشده است.
وی اظهارداشت : تحریم‌های اخیر ایران فقط توسط آمریکا و متحدانش انجام شده و مورد تائید هیچ مجمع بین‌المللی نیست.
رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ، معادن و کشاورزی اصفهان با بیان این که در خطبه های نماز جمعه باید مسائل جنگ اقتصادی بیان شود، تصریح کرد: امروز اگر تحریم ها در غذا و داروی مردم مشکل ایجاد کرده، به تولید کنندگان این اقلام آسیب های بیشتری وارد کرده است.
به گفته وی همه مردم در جنگ تحمیلی در مقابل تجاوزگران ایستادگی کردند ، امروز هم باید ایستادگی کنند.
سهل آبادی امروز را روز صادرکنندگان دانست و خاطرنشان کرد: این کار از 25 سال گذشته تاکنون در استان اصفهان انجام می شود اما هیچ امتیاز و تسهیلاتی برای آنها قرار داده نشده است.
وی تاکید کرد: آمار صادرکنندگان اصفهان بیش از 50 نفری است که رییس سازمان صمت اصفهان اعلام کرد اما علاقه‌ای برای شرکت و حضور در این مراسم ندارند.
رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ، معادن و کشاورزی اصفهان با بیان این که تولیدکنندگان مهم‌ترین ابزار پشت سر گذاشتن تحریم هستند، گفت: باید به جوانها و تولیدکنندگان و صادرکنندگان بیش از پیش بها دهیم و راه فعالیت آنها را باز کنیم.
در آیین امروز با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اصفهان، هفت شرکت ممتاز استانی، 20 شرکت نمونه استانی و 30 شرکت تجلیل شدند.
بیشترین صادرات اصفهان شامل فلزات سنگین، فرآورده‌های نفتی، فرش و کفپوش، محصولات لبنی، مصنوعات سنگ، گچ و سیمان، سنگ فلز جوش و خاکستر آن، محصول شیمی آلی، مواد پلاستیکی و اشیاء آن، محصولات سرامیکی و مصنوعات چُدن و آهن است.
عراق، امارات متحده عربی، افغانستان، تایلند، عمان، پاکستان، چین، ترکیه، ترکمنستان و ارمنستان 10 کشور مقصد صادراتی استان اصفهان هستند.
استان اصفهان یک هزار و 100 صادر کننده در تمام گروه های کالایی شامل مواد غذایی، کشاورزی، صنعتی، صنایع معدنی و صنایع دستی دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای حضور در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه اصفهان و بازدید از تعدادی از واحدهای صنعتی و معدنی، امروز پنجشنبه به این استان سفر کرد.
رضا رحمانی در سفر یکروزه، نخست جلسه ای با اعضای اتاق بازرگانی اصفهان داشت و پس از آن در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه این استان شرکت کرد.
بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، شرکت تولید لوازم خانگی اسنوا و مجتمع طلای موته از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت است.
وی همچنین در سفر به شهرستان گلپایگان ضمن بازدید از شرکت دیار خودرو، جلسه ای نیز با صنعت گران این شهرستان خواهد داشت.
7150/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.