اخبار مرتبط

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان اصفهان در گفت و گو با ایرنا به حضور 50 نفر از نجات گران این جمعیت از استان های همدان، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی و اصفهان در این دوره اشاره کرد.
امیر جلالیان، هدف از برگزاری این دوره را ارتقای توانمندی علمی و عملیاتی نجاتگران منطقه در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی عنوان کرد و گفت: در این دوره آموزشی مباحثی از جمله انواع علامت گذاری ساختمان ،علامت گذاری محیط درونی و بیرون ساختمان، ملاحظات فوریت های پزشکی در آوارو روش های جست وجو ونجات در ساختمان های فرو ریخته توسط اساتید مجرب تدریس می شود.
وی اضافه کرد: در این دوره آموزشی، امدادگران با چگونگی برخورد با مصدومان و نجات آنان از زیر آوارهای ساختمانی در مواقع بحران آشنا می شوند.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان اصفهان یادآور شد: در این دوره همچنین مقدمات و تجهیزات جست و جو و نجات در آوار، هدایت عملیات جست و جو و نجات، انواع روش های فیزیکی جست و جو، تریاژ مصدوم و ساختمان، خروج مصدوم و حمل تخصصی، قرار گرفتن در محل های کم خطر و جا به جایی اجسام با ابزار سبک به امدادگران آموزش داده می شود.
وی با توجه به اهمیت برنامه ریزی و انتقال دانش و مهارت های امدادی تصریح کرد : برگزاری این دوره‌ها همچنین از یک سو موجب ارتقای سطح علمی و کاربردی نیروهای امدادی و از سوی دیگر گام موثری برای مشارکت اعضا و گروه ها در مسیر افزایش توانایی و تقویت شایستگی‌های امدادگران این جمعیت می شود.
جلالیان مدت برگزاری این دوره را چهار روزه و تا 26 دی ماه اعلام کرد.
هم اکنون بیش از چهار هزار امدادگر و نجاتگر عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان هستند که در زمینه های فرهنگی، تربیتی، آموزشی، امدادی و خدمات بشر دوستانه فعالیت می کنند.
6994/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.