اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان روز یکشنبه در جمع مسوولان شهرستان کاشان افزود: ظرفیت نیروگاه های کشور با 36 میلیون نفر جمعیت پیش از پیروزی انقلاب هفت هزار مگاوات بود که اکنون به 80 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده رسیده است.
وی بیان کرد: پیش از انقلاب نیروگاه های برق سراسر کشور از طراحی تا ساخت و بهره برداری به دست خارجی ها انجام می شد، به صورتی که در صورت آسیب دیدن یکی از آنها نمی توانستیم از قطعات آن در سایر نیروگاه ها استفاده کنیم.
وزیر نیرو اضافه کرد: نیروگاه های برق کشور پیش از انقلاب ویترینی از قطعات و تجهیزات استفاده شده کشورهای روسی آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی بود اما امروز خودکفایی در ساخت و تجهیزات نیروگاهی به ویژه فناوری توربین های گازی از دستاوردهای مهم و منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران است.
وی اضافه کرد: ظرفیت طول شبکه برق امروز در مقایسه با پیش از انقلاب بیش از 11.3 برابر شده، ظرفیت پست برق 14 برابر و ترانسفورماتورهای توزیع بیش از 27 برابر شده است.
اردکانیان ادامه داد: تعداد روستاهای برخوردار از نعمت برق نیز در این مدت 13 برابر شده و با توجه به نقش برق در توسعه و آبادانی، سطح رفاه و آسایش مردم را گسترش یافته است.
وی با اشاره به تداوم پیگیری این مهم در دولت تدبیر و امید یادآور شد: 11 هزار مگاوات از سال 92 تا کنون به ظرفیت نصب شده برق اضافه شده و در مجموع برابر 150 هزار میلیارد تومان برای توسعه برق کشور سرمایه گذاری صورت گرفته که خود شاخص بسیار تعیین کننده در سطح کشورهای توسعه یافته می باشد.
وزیر در ادامه دسترسی به آب آشامیدنی شهری در دوران پیش از انقلاب را 4.7 اعلام کرد که این رقم را در سال جاری به 99.5 درصد رسیده است.
وی همچنین افزود: تعداد تصفیه خانه های آب آشامیدنی شهری از 27 واحد در سال 57 به 139 مورد رسیده و تصفیه خانه های فاضلاب شهری نیز از چهار واحد به 216 واحد افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، وزیر نیرو به همراه معاون اول رییس جمهوری در سفری یکروزه به کاشان سه طرح عمرانی شامل واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی، مدول دوم تصفیه خانه و نخستین خط تولید پایه چدن نشکن این شهرستان را افتتاح کرد.
6136/8123/6026/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.