اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علیرضا روستایی روز پنجشنبه در جلسه کمسیون برنامه ریزی هماهنگی ونظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز در سالن اجتماعات فرمانداری فریدن افزود: قاچاق دام مولد موجب اختلال در تولید گوشت و فرآورده های حاصل از آن خواهد شد و این موضوع زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود.
وی اظهارداشت : اگر هدف فقط مصرف گوشت است باید از دام نر استفاده شود و کشتار دام مولد و کم سن ممنوع است.
روستایی با بیان اینکه حمل دام نیازمند اخذ مجوز و بارنامه الکترونیکی است، ادامه داد: افراد سودجود دام سبک و یا گاهی دام سنگین را از کشور خارج می‌کنند، وقتی که عرضه کم و تقاضا وجود داشته باشد، افزایش قیمت گوشت را به دنبال خواهد داشت.
وی اضافه کرد : دام به ویژه از نوع مولد از ناحیه غربی کشور به ترکیه و عراق و از ناحیه جنوبی کشور هم به امارات، عمان، قطر و کویت قاچاق می‌شود که در صورت نبود مدیریت لازم، کبود دام مولد و به دنبال آن گرانی شدید را به دنبال خواهد داشت.
روستایی از تلاش های نیروی انتظامی در امر کنترل و مبارزه با قاچاق قدردانی کرد و افزود: با هوشمندی نیروهای خدوم انتظامی، شهرستان از نظر سرقت احشام خروجی ندارد.
به گفته وی سه سارق احشام درهفته گذشته در فریدن دستگیر شدند، این سارقان احشام را از سایر شهرها مانند تیران به سرقت برده بودند.
وی تصریح کرد: خروج دام از منطقه در بازه زمانی شب تا صبح روز بعد ممنوع است.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری فریدن از کشف هزار و 300 لیتر سوخت قاچاق در سه ماه اخیر در فریدن خبر داد و افزود: با تلاش 67 گشت مشترک مجموع کشفیات قاچاق شهر ستان در این بازه 730 میلیون ریال بوده است.
وی بیان کرد : 6 پرونده تعزیرات حکومتی در این مدت تشکیل شد که از این تعداد 2 پرونده مربوط به قاچاق سوخت، 2 پرونده دیگر مربوط به کشف سیگارخارجی ، یک پرونده مربوط به مواد غذایی و یک پرونده قاچاق لوازم آرایشی بهداشتی بود.
روستایی بر ضرورت اعمال نظارت های بیشتر در راستای مقابله با قاچاق پوشاک در شهرستان و فروش قانونی اجناس در بستر فضای مجازی و نظارت مستمر بر این موضوع تاکید کرد.
به گفته وی مبارزه با قاچاق کالا یکی از کلیدی ترین محورهای مدیریت اقصادی است که چنانچه این موضوع کنترل نشود ضربه‌های بسیار شدیدی بر پیکره اقتصاد ما وارد خواهد کرد.
به گفته کارشناسان ، شهرستان فریدن به‌دلیل موقعیت جغرافیایی از معابر اصلی استان و شاهرگ حیاتی اتصال استان به غرب کشور است که این مساله در کنار فرصت ارزشمندی که ایجاد کرده است از نظر گذرگاه کالای قاچاق نیز نوعی تهدید محسوب می شود.
فریدن با جمعیت بیش از 49 هزار نفر در 140 کیلومتری غرب استان واقع است.
6026/9861
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.