اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس رضایی چهارشنبه شب در همایش هم اندیشی شوراهای اسلامی اسلامی بخش مرکزی در تالار شهروند اصفهان با بیان اینکه مهمترین مساله این بخش و شهر مساله آب است، افزود: مشکل سایر بخش ها مانند کشاورزی، گردشگری و صنعت به آب بستگی دارد.
وی اظهارداشت : به تجربه دریافته ام تا آب بهشت آباد را نداشته باشیم مشکلات ما حل نمی شود زیرا بهشت آباد چهار میلیون متر مکعب آب دارد که اگر یک هشتم آن که معادل 500 هزار لیتر است برای اصفهان بیاید بسیاری از مشکلات ما حل می شود.
استاندار اصفهان اضافه کرد: حق خود را باید بگیریم و یک ذره کوتاه نمی آییم ولی در عین حال فکر می کنم ما باید برادری خود را حفظ کنیم و با روش همدلی، هم نوایی و هماهنگی مشکل را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: باید دعا کنیم باران نازل شود، زیرا در آذر ماه وضع بارندگی خوب نبود و پیش بینی دی ماه وضعیت خوبی را نشان نمی دهد.
استاندار اصفهان تصریح کرد: امروز حجم ورود و خروج سد یکی شده است و لذا باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: حقآبه حق شماست که باید داشته باشید و پیگیری مدنی هم داشته باشید ولی مراقب باشید عناصر نفوذی بین ما رخنه نکند.
وی گفت: شان مردم اصفهان نیست که بگوییم ما اصفهانی هستیم تو از فلان استان دیگر و لذا باید با توکل بر خدا، همدلی، تدبیر، عقلانیت و درایت مسائل را حل کرد.
همچنین شهردار اصفهان در این مراسم با اشاره به اینکه مهمترین مساله در شرق اصفهان آب زاینده رود است، گفت: همه مسوولان به دنبال حل مشکل آب اصفهان هستند و اگر همه این موضوع را به عنوان مساله اول پیگیری کنیم، حل خواهد شد.
قدرت اله نوروزی ادامه داد: اگر آب به تالاب گاوخونی برسد، شهروند اصفهانی، فضای سبز اطراف رودخانه و 320 کیلومتر مادی های اصفهان از آن استفاده می کند.
وی ادامه داد : آب چرخانی در زاینده رود ممکن است افکار عمومی 2 میلیون شهروند اصفهانی را آرامش دهد ولی اگر آب به صورت طبیعی در رودخانه جاری باشد و از این طریق به گاوخونی منتقل شود، مشکلات بیماری متعددی ناشی از شنهای گاوخونی که اصفهان را تهدید می کند،مرتفع می شود، اصفهان در معرض فرونشست قرار نمی گیرد و آب کشاورزی مناسب برای کشاورزی تامین خواهد شد.
شهردار اصفهان افزود: امروز اگر آب در زاینده رود نیست بیشترین ضررها متوجه مردم شرق شده است ولی مردم این منطقه همانطور که در دوران دفاع مقدس ایستادند امروز در چارچوب قانون و خرد حقوق خود را دنبال می کنند.
همایش هم اندیشی شوراهای اسلامی بخش مرکزی اصفهان با حضور 279 عضو شوراهای اسلامی از 80 روستای بخش مرکزی اصفهان در تالار شهروند این شهر برگزار شد.
6026//7134/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.