اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به حضور جمعی از کشاورزان در نماز جمعه اظهارداشت : چاپ تصاویر نمایندگان استعفا دهنده توسط کشاورزان اقدام مناسبی است و به منظور تقدیر از این اقدام آنان است.
وی افزود: نمایندگان استان با این اقدام ‌خود نشان دادند مخالف ضربه خوردن به اصفهان هستند زیرا در صورت ضربه به اصفهان، کل کشور ضربه خواهد خورد.
وی تصریح کرد : استانداران مختلفی به اصفهان آمده اند و رفته اند ولی درباره یک کار اساسی اصفهان که آب است، اقدام حدی نداشته اند و حتی برخی استانداران استان در مسوولیت های دیگر نیز هنوز سر کار هستند.
خطیب جمعه اصفهان یکی از صفات مهم انسان در مکتب اسلام را پرهیز از خلف وعده دانست و تصریح کرد : بارها وعده آب به مردم داده شد که آب در رودخانه زاینده رود جاری شود ولی نشده است.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد : نمایندگان استان حق دارند وقتی می بینند قشر زحمتکش کشاورز که روزی از اقشار زکات دهنده بودند حالا زکات گیرنده شدند، وقتی وضعیت رودخانه و مشکلات مردم را می بینند دسته جمعی استعفا دهند.
وی خطاب به مسوولان بیان کرد : چرا صدای مردم به گوش شما نمی رسد وقتی ردیفی برای آب اصفهان در نظر گرفته نمی شود، نمایندگان حق دارند اقدام این چنینی کنند.
وی با اشاره به سالروز حقوق بشر اظهارداشت : ضربه ای که امروز به بشر می خورد از سردمداران و مدعیان حقوق بشر است که هر جنایتی بخواهند می کنند.
وی ادامه داد : اگر ما بخواهیم یک حکم الهی را اجرا کنیم به ما اعتراض می کنند که حقوق بشر را رعایت نمی کنند در حالی که در عربستان هزاران جنایت می شود ولی به دلیل همراهی سردمداران آن کشور با سران غربی، کسی معترض آنها نمی شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به مطرح شدن پرونده موشکی ایران در سازمان ملل گفت: دولت های استکباری وقتی دیدند تحریم ها هیچ تاثیری در حال و اراده ملت ایران ندارد این مساله را مطرح کرده اند.
وی گفت : این سخنان در جایی مطرح می شود که جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که مخالف سلاح های کشتار جمعی است و هیچگاه به سمت تولید کلاهک اتمی قدم برنداشته است.
امام جمعه اصفهان اضافه کرد: البته جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود به حرف کسی گوش نمی دهد به ویژه به حرف کسانی که خود جنایتکارترین افراد هستند.
وی با اشاره به منسوب کردن لاشه هایی به اسم موشک های ایرانی در حمله موشکی افزود : خود یمنی ها بارها اعلام کردند ایران به آنها موشکی نداده و همانطوری که یمن اعلام کرده است، کمک های ایران به آنها در حد راهنمایی است ولی این راهنمایی ها عربستان را زمینگیر کرده است، دشمن این مسائل را به قصد جنگ روانی مطرح می کنند تا برخی را در داخل بفریبد و مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: مردم ما بدانند تحریم های دشمن کاری از پیش نمی برد در صورتی که خودمان در داخل با هم متحد باشیم به هم ضربه نزنیم، گران فروشی و احتکار نکنیم.
امام جمعه اصفهان با اشاره به 16 آذر روز دانشجو تصریح کرد : جوان است که می تواند از نظر ایستادگی و مقاومت آینده مملکت را تامین کند و لذا جوانان و دانشجویان امروز با الگو گرفتن از شهدای دانشجو در آذر 1332 و سایر دانشجویان شهید در این مسیر محکم بایستند.
وی خاطرنشان کرد: اگر چه ریزش هست است ولی در جوانان رویش های بسیاری هم وجود دارد که نمونه آن را در جوانان مدافع حرم می توان یافت.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید کشوری به رشادت های هوانیروز همیشه قهرمان ارتش جمهوری اسلامی در سالهای دفاع مقدس اشاره و از آنها تجلیل کرد.
60267134/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.