اخبار مرتبط

گردنه کلوسه ارتباط زمینی روستاهای کلوسه ، وستگان ، دورک ، کاهگانک ، کاهگان بالا ، گاهگان پایین و وزوه را با سایر نقاط شهرستان فریدونشهر در غرب استان اصفهان برقرار می کند.
علی اکبر آقایی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود : راه ارتباطی این هفت روستا در پی بارش بیش از 30 سامنتی متری برف شب گذشته در این محور مسدود شد که تلاش برای بازگشایی آن از بامداد امروز تاکنون ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد : تلاش می شود گردنه شادی شهرستان که به دلیل احتمال ریزش بهمن بسته است تا اواخر امروز بازگشایی شود.
آقایی اضافه کرد: در زمان حاضر تمام محورهای آسفالت این شهرستان برفروبی شده و تردد در آنها امکان پذیر است.
وی با تاکید بر خودداری مردم از سفرهای غیر ضروری در مناطق کوهستانی هشدار داد: رانندگان قبل از حرکت از آخرین وضعیت محورهای غرب استان مطلع شوند و به علت لغزندگی جاده ها تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان فریدونشهر با 20 دستگاه ماشین آلات برفکوب و تلاش 25 نفر از عوامل راهداری مشغول برفروبی و بازگشایی محورهای مسدود شده این شهرستان است.
هفت روستای کلوسه، وستگان، کاهگان بالا، کاهگان پایین، کاهگانک، دورک و وزوه در محدوده پشتکوه دوم فریدونشهر واقع شدند.
رئیس اداره هواشناسی فریدن گفت: به دنبال فعالیت سامانه اخیر در 24 ساعت گذشته، شهرستان های غرب استان بار دیگر سپید پوش شد.
نوروز ملکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، از بارندگی 16.6 میلی متری باران در این مدت در شهر داران خبر داد و افزود: ارتفاع برف در مرکز فریدن شهر داران در 24 ساعت گذشته، 8 سانتی متر و در ارتفاعات بیشتر از 20 سانتی متر رسیده است.
وی میزان کل بارش های سال زراعی جاری را حدود 120 میلی متر اعلام و اضافه کرد : مقدار بارش ها در مدت مشابه سال گذشته 0.6 میلی متر و میانگین بلند مدت مشابه نیز 68.7 میلی متر بوده است.
رئیس اداره هواشناسی فریدن ادامه داد : میزان بارش برف در بوئین میاندشت نیز در 24 ساعت گذشته، بیش از10 سانتی متر گزارش شده است.
ملکی به کاهش دید افقی به دلیل مه گرفتگی در بیشتر نقاط استان طی امروز و فردا اشاره کرد و افزود : رانندگان نکات ایمنی را رعایت کنند و با همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانه در محورهای مواصلاتی تردد کنند.
بر اساس گزارش هواشناسی استان، بارش 24 ساعته شهرستان 14.7میلی مترباران بوده که بیش از 9سانتی متر آن به صورت برف) بوده است.
شهرستان فریدونشهر با 35 هزار نفر جمعیت، در 180 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.
9861/6026/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.