اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهروز کلیدری شامگاه روز پنجشنبه در بازدید از مرکز جامع خدمات سلامت شهرستان بوئین میاندشت افزود: احداث بیمارستان های محلی برای شهرهای کمتر از 50 هزار نفر با همکاری بنیاد علوی در دستور کار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.
وی اظهارداشت : ارائه خدمات شبانه روزی اورژانسی به بیماران از ویژگی بیمارستان محلی است که با فراهم شدن تسهیلات زایمان اقدام به ویزیت سرپایی می شود.
به گفته وی برای 10 تا 15 تخت بیمارستانی در یک بیمارستان محلی بیش از 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوئین میاندشت در گفت و گو با ایرنا خاطرنشان کرد : بیمارستان محلی بوئین میاندشت یک طرح بع طور کامل کارشناسی و دوراندیشانه است.
رضا کیخایی ادامه داد : بیمارستان محلی یک الگوی کوچک از یک بیمارستان مجهز و کامل است که دارای تجهیزات و فضاهای مورد نیاز بخش درمان نظیر پزشک اورژانس، پزشک متخصص، درمانگاه و سایر کادر درمانی است.
به گفته وی بیماران سرپایی و اورژانسی شامل حوادث، تروما،قلبی عروقی و غیره در بیمارستان محلی پذیرش و اقدامات درمانی و مراقبتی برایشان ارائه خواهد شد و تثبیت سازی بیماران بدحال و انجام ادامه روند درمانی بر اساس پروتکل های درمانی بصورت مطمئن و مانند سایر بیمارستانهای بزرگ انجام می گیرد.
کیخایی اضافه کرد: تجهیزات و امکانات پاراکلینیک جزیی از بیمارستان محلی است که خدمات مورد نیاز را به طور تمام وقت و شبانه روزی به مراجعان ارائه خواهد داد و از قابلیت توسعه و گسترش بر اساس نیاز منطقه در آینده نیز برخوردار است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بوئین میاندشت گفت: افزون بر70 درصد جمعیت این شهرستان در سامانه سیب تحت مراقبت و خدمات دهی هستند.
کیخایی به مشکل کمبود نیروی متخصص در بخش بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: توقفِ اجباری یک دوره زمانی مشخص بعد از گذراندن دوره عمومی پزشکی، معیار قرار دادن میزان خدمت پزشک خانواده و فعالیت در مناطق محروم ، ادامه تحصیل پزشکان در رشته های تخصصی می تواند مشکل پزشک خانواده و کمبودهای آن را در تمام مناطق دورافتاده کشور مرتفع کند.
وی اختصاص ردیف اعتباری جهت احداث بیمارستان، تقویت ناوگان امبولانسی شهرستان، توسعه پایگاههای پیش بیمارستانی، حل معضل نیروی انسانی ، توسعه تجهیزات و لوازم پزشکی, پاراکلینیکی و آزمایشگاهی را از جمله نیازهای بهداشتی درمانی بوئین میاندشت برشمرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بوئین میاندشت با بیان این که در زمان حاضر دانشگاه پیام نور واحد بوئین میاندشت در محل احداث بیمارستان واقع شده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور باید ساختمان جدید خود را تکمیل و این محل را تخلیه کند تا در روند راه اندازی بیمارستان شهرستان وقفه‌ای ایجاد نشود.
پیگیری ها برای اخذ مجوز احداث و تاسیس بیمارستان محلی 32 تخت خوابه در شهر بویین میاندشت از سال 1392 آغاز شد که به تازگی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان به تصویب نهایی رسیده است.
شماری از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به همراه معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز پنجشنبه برای بررسی امکانات و محرومیت های مناطق کمتر برخوردار غرب استان اصفهان به این مناطق سفر کردند.
غرب شهرستان اصفهان متشکل از شهرها و مناطقی از جمله فریدن، داران، بوئین میاندشت، افوس، چادگان، رزوه، فریدونشهر و برف انبار است که حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد.
اعضای این کمیسیون امروز جمعه از سه مرکز بهداشتی و درمانی و یک مرکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی بازدید و در نشستی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشکلات و معضلات فرا روی بخش بهداشت و درمان استان را بررسی خواهند کرد.
شهرستان بوئین میاندشت در فاصله 160 کیلومتری غرب استان اصفهان همجوار با رشته کوه های زاگرس مرکزی قرار دارد.
این منطقه از شمال به شهرستان خوانسار، از جنوب به شهرستان فریدونشهر ، از طرف شرق به شهرستان فریدن و از غرب به شهرستان الیگودرز از توابع استان لرستان منتهی می شود.
بوئین میاندشت دارای حدود 30 هزار نفر جمعیت است که بیش از 57 درصد آن در روستاها سکونت دارند.
/6026/9861
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.