اخبار مرتبط

ورزش سه ‌گانه یا 'تریاتلون'، یک ورزش ترکیبی شامل شنا، دوچرخه‌ سواری و دو و میدانی است که شرکت‌ کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می ‌کنند.
به گزارش ایرنا، علیرضا صفری روز دوشنبه در مجمع انتخاباتی هیات سه گانه استان اصفهان در سرای ورزشکاران این شهر افزود: اگرچه فاصله برخی از کشورهای آسیایی با ایران در این رشته زیاد است، اما با برنامه ریزی منسجم فدراسیون و ارتباط و فعالیت بیشتر هیات های استانی می توان ضمن ارتقای کیفی و کمی ورزشکاران سه گانه، برای کسب سهمیه در المپیک امیدوار بود.
دبیر فدراسیون ورزش سه گانه، سیاست های این مجموعه را مفید و در راستای توسعه این رشته دانست و گفت: تخصص گرایی نخستین سیاست فدراسیون است و در همین پیوند ما نسبت به تربیت مربیان تخصصی این ورزش اقدام کرده ایم.
صفری اضافه کرد: در گذشته پیش از آن که مربیان تخصصی سه گانه تربیت شوند، مربیان شنا، دوچرخه سواری یا دو و میدانی به آموزش وزشکاران می پرداختند و این آفتی برای ورزش های سه گانه محسوب می شد.
وی گفت: پیشرفت در این رشته زمانبر است و مربیان تخصصی سه گانه می توانند کمک شایانی به پیشرفت این ورزش بکنند.
دبیر فدراسیون ورزش سه گانه، دعوت از 'سرجیو سانتوز' مربی پرتغالی را سودمند خواند و گفت: مربی یاد شده جزو سه مربی برتر جهان است و آموزش مربیان ایرانی از سوی وی می تواند نگاه به ورزش سه گانه را تغییر دهد و مسیر توسعه آن را در کشورمان هموار کند.
وی با بیان اینکه هیات های استانی سه گانه نباید به اعتبارات مالی فدراسیون و ادارات کل ورزش و جوانان بسنده کنند، افزود: ارتباط با منابع مالی در استان ها ضروری است و این امر هم افزایی اعضای هیات ها با نهادهای مختلف را می طلبد.
دبیر فدراسیون ورزش سه گانه، اصفهان را از مناطق توانمند در این رشته معرفی کرد و اظهار داشت: امیرحسین ولی خانی و علی صفدریان از ورزشکاران بارز این رشته در اصفهان، در گستره ملی و با پشتکار بیشتر می توانند در عرصه بین المللی بویژه برای کسب سهمیه المپیک موفق باشند.
به گفته صفری، هم اکنون بالغ بر 12 هزار نفر در کشور در ورزش سه گانه فعالیت می کنند که 40 درصد آنان را بانوان تشکیل می دهند.
در این مجمع انتخاباتی محمد شرفا سرپرست هیات به عنوان تنها نامزد با کسب 16 رای از 17 رای(یک رای سفید) به مدت چهارسال به ریاست این هیات برگزیده شد.

6020/6027
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.