اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابوالفضل معینی نژاد روز یکشنبه در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی آران و بیدگل بیان کرد: اصلاح الگوی کشت به عنوان تنها راه درآمدزایی کشاورزان و نجات این منطقه کویری از بحران کم آبی ضروری بوده و نحوه تحقق آن هم فرهنگ سازی است که هر چه زودتر باید آغاز شود.
وی افزود: کشاورزان این شهرستان با اصلاح الگوی کشت و الگوی مصرف به ویژه کاشت گیاهان دارویی و گیاهان کم آب بر مانند زعفران می توانند بیشترین بازدهی را داشته باشند.
فرماندار آران و بیدگل اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی مانند کم آبی و خشکسالی یا مسائلی مانند افزایش قیمت نهاده های دامی، دامداران این شهرستان با محدودیت ها و مشکلات زیادی برای تداوم فعالیت و تامین معیشت رو به رو هستند.
وی سیاست کلی دولت در آران و بیدگل را انجام اقدام های حمایتی لازم و تا میزان ممکن کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و فعال شدن دامداری های کوچک و متوسط موجود در این شهرستان عنوان کرد.
معینی نژاد تاکید کرد: دستگاه ها موظف هستند تا مشکلات بخش کشاورزی و دامداری را در حوزه کاری خود شناسایی و آسیب شناسی کنند تا با همکاری و استفاده از ظرفیت های موجود راهکارهای عملی برای رفع آنها ارائه شود.
به گفته جمال صمصامی رئیس اداره منابع آب آران و بیدگل، بخش کشاورزی نزدیک به 88 درصد مصرف منابع آبی این شهرستان را به خود اختصاص داده و میزان مصرف این بخش نزدیک به چهار هزار و 500 لیتر بر ثانیه است.
شهرستان آران و بیدگل با 14 هزار هکتار باغ و زمین کشاورزی در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
7472/8123
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.