اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احمد تویسرکانی روز شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید ادارات ثبت اسناد و املاک شمال و شرق اصفهان افزود: این در حالیست که باید هزینه های مربوط به اجرا و توسعه ثبتی صرف تسهیل ارائه خدمات در همین سازمان شود.
وی با اشاره به اقداماتی که در سال های پس از انقلاب بویژه در چند سال اخیر در حوزه امور ثبتی و اسنادی کشور صورت گرفته است، گفت: با یکسری اقدامات نه چندان پیچیده و اصلاح ساختاری در این سازمان، سالانه بیش از 30 میلیون تردد مردم برای دریافت خدمات ثبتی کم شده است.
تویسرکانی، تبعات تحمیل هزینه به مردم و اتلاف وقت آنها را موجب فسادهایی از نوع توسل مردم به واسطه، پارتی و رشوه عنوان کرد و گفت: همین امر نیز موجب ناسلامتی اداری می شود.
وی یادآور شد: ما موظفیم در همه حوزه های اداری این سازمان، بهره وری را افزایش، پیچیدگی ها را کاهش و بورکراسی را تسهیل کنیم.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک افزود: در کشور ما نسبت کارکنان اداری به جمعیت بسیاری بالاست و ایران جزو هشت کشور اول دنیا در این زمینه است.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر بسیاری از بی نظمی ها و عدم شفافیت ها در اکثر بخش ها بویژه بخش های اقتصادی و اجتماعی ناشی از مسائل ثبتی است بر همین اساس تلاش می شود تا حوز ثبتی به عنوان امری حاکمیتی و شفاف و نه یک امر تزیینی شناخته شود.
تویسرکانی، فساد اداری و جرائم و تخلفات مختلف را از ناشی از نبود شفافیت در حوزه های اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: باید مراقب این مسائل باشیم زیرا دشمن با تمام ابزار برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی به میدان آمده است.
معاون قوه قضائیه، اصفهان را استانی پیشرو در کشور برشمرد که نقش اساسی در همه مقاطع حساس کشور و انقلاب داشته است.
وی خاطرنشان کرد: اهتمام ما این است که اعتبارات ویژه ای در حوزه ثبت و اسناد برای اصفهان اختصاص و وضعیت ادارات این شهرستان را نیز مورد بررسی قرار دهیم.
در این مراسم، ساختمان جدید ادارات ثبت اسناد و املاک شمال و شرق اصفهان با
زیربنای بالغ بر 2 هزار و 700 مترمربع با حضور معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، رییس کل دادگستری و تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.
ماهیانه 23 هزار سند مالکیت در ادارات ثبت اسناد و املاک استان اصفهان صادر می شد.
6027/6994
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.