اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، یونس عالی پور عصر شنبه درجلسه هماهنگی بازسازی واقعه غدیر در سالن امام جواد(ع) استانداری قم افزود: این آیین نمادین هفتم شهریور از ساعت 18 تا 19در پارکینگ بزرگ دانشگاه باقرالعلوم(ع) منطقه پردیسان قم ترتیب خواهد یافت.
وی با بیان اینکه 20 هزار قمی سال گذشته در این آئین نمادین بازسازی واقعه غدیر حضور داشتند، افزود: با توجه به ظرفیت های استان امکان برگزاری آیین نمادین جشن های نمادین در سه روز و یا در چند نقطه از شهر وجود دارد.
وی ادامه داد: ظرفیت های استان برای برگزاری آیین نمادین بازسازی واقعه غدیر برای سه روز متوالی مورد ارزیابی قرار گیرد و درصورت امکان اجرا خواهد شد.
معاون هماهنگی امور زائران استانداری، مشکلات امروز جهان اسلام را غفلت از غدیر دانست و ادامه داد: در شرایطی امروز شاهد هجمه سنگین و شبهه افکنی در فضای مجازی علیه اهل بیت(ع) و مقدسات ما هستند باید همه تلاش کنند که آیین نمادین بازسازی واقعه غدیر در قم و جشن های این روز به صورت باشکوه برگزار شود.

**جانشین فرماندهی ناحیه امام حسن مجتبی (ع) قم نیز در این جلسه با بیان اینکه جشن بازسازی واقعه غدیر 10 سالی است که با مدیریت معاونت فرهنگی سپاه پاسداران در سازمان بسیج در سراسر کشور اجرامی شود گفت: عاشورا و محرم و همچنین نیمه شعبان و جشن های مهدویت به صورت پرشور توسط مردم برگزار می شد ولی به دلیل کمرنگ بودن جشن های غدیر، سپاه برگزاری این جشن ها را به صورت متمرکز به عهده گرفت.
سرهنگ حسین نیکوکلام با بیان اینکه هم اکنون جشن های بازسازی واقعه غدیر در دورترین روستاها و شهرهای کشور نیز برگزار می شود ادامه داد: در آیین بازسازی غدیر امسال 400 هنرور در این تئاتر نمایشی میدانی حضور خواهند داشت.
فعالیت بازسازی واقعه عظیم غدیر از سال 1389 به ابتکار استان قم در کشور آغاز شد و این آیین امسال در بیش از 150 شهر کشور انجام می‌شود.
7404/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.