اخبار مرتبط

سرهنگ پاسدار علی دستوری روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا، بیان کرد: این جهیزیه ها با دارا بودن کالاهای اساسی زندگی، کمک بزرگی است به زوج های جوانی که قادر به تامین لوازم اولیه برای آغاز زندگی مشترک خود نیستند.
وی ادامه داد: مردم و خیران استان نیز می توانند با کمک های مادی خود در این کار خداپسندانه سهیم شوند و موجب پایداری و توسعه آن درسال های آینده شوند.
دستوری گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده در این طرح، کمک های مردمی تنها در راستای تهیه جهیزیه برای زوج های جوان نیازمند، ساماندهی می شود و ما امیدوار به مشارکت گسترده مردم در آن برای بالا بردن تعداد جهیزیه های اهدایی هستیم.
از یکم ذی القعده، بیست و چهارم تیرماه جاری، سالروز ولادت حضرت معصومه(س) تا یازدهم ذی القعده، سوم مردادماه، سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع)، به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی قم همچنین با اشاره به جایگاه مهم سازندگی و آبادانی در اندیشه امام راحل و رهبر معظم انقلاب، گفت: بسیج سازندگی استان قم می کوشد تا شرایط لازم برای حضور موثر مردم در عرصه های اقتصادی و سازندگی را فراهم کند و در این زمینه بهره گیری از شور و نشاط جوانان بسیار اهمیت دارد.
وی افزود: راهبرد اصلی بسیج سازندگی انجام اقدام های کوتاه مدت و زودبازده، فراگیر و عام المنفعه و همچنین انجام کارهای ساده و دور از پیچیدگی است تا همه قشرهای مردم بتوانند در آن مشارکت کنند.
وی ادامه داد: امروز جنگ اصلی دشمنان درعرصه اقتصادی رقم می خورد و برای عبور ازاین توطئه باید زمینه مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی فراهم شود.
بیش از سه هزار جهادگر بسیجی در قالب 75 گروه جهادی به صورت داوطلبانه در فعالیت های بسیج سازندگی استان، حضور دارند.
بسیج سازندگی استان قم دارای 33 گروه جهادی از میان طلبه های حوزه های علمیه، 22 گروه جهادی از میان دانشجویان دانشگاه های استان و 20 گروه جهادی از بین داوطلبان حوزه های مساجد و محلات قم است.
بسیج سازندگی با هدف محرومیت زدایی و انجام طرح های عام المنفعه در اردیبهشت ماه سال 1379 به فرمان رهبر معظم انقلاب، تشکیل شد.
7405/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.